KATEGORIA

RAJON

Paga më e lartë në Maqedoni, 2.7 milionë euro!

Katër milionë euro ka qenë përfitimi më i lartë në Maqedoni që gjatë vitit 2016 e ka paraqitur një person, i cili sipas DAP-it...

Në Greqi mbizotëron optimizmi për zgjidhjen e kontestit të emrit me Maqedoninë

Mediuat greke dolën me reagime fillestare pozitive pas raundit të ri të bisedimeve në Bruksel, duke theksuar se është i dukshëm përshpejtimi i procesit...

Emri i propozuar për Ministër të shëndetësisë, nesër në Kuvendin e Maqedonisë

Neurokirurgu Venko Filipçe është propozimi i LSDM-së për Ministër të ri të Shëndetësisë që do të dorëzohet nesër në Kuvend, shkruan Alsat M. Ky...

Daçiç: Ne kurrë nuk do ta njohim Kosovën, e as nuk do të bëhet anëtare e OKB-së

Së shpejti në Serbi do të mbahen zgjedhjet e reja, dhe për këtë tri partitë politike në Serbi kanë bashkuar forcat e tyre për...

Takimi i kryeministrave me Mogherinin, a do të diskutohet për dialogun Kosovë-Serbi?

Të hënën kryeministrat e vendeve të Ballkanit do të zhvillojnë një takim me shefen e diplomacisë së Bashkimit Europian, Federica Mogherini. Burimet e agjencisë së...

Gruevski: Kryetari i ri i OBRM-PDUKM-së duhet të jetë shembull!

Kryetari i dorëhequr i OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski ka dhënë leksione për kryetarin e ri të kësaj partie duke thënë se ai duhet të premtojë...

Serbia tërheqë njohjen për Maqedoninë nëse voton pro Kosovës për në UNESCO!

Serbia do të tërheqë njohjen e Maqedonisë nëse kjo e fundit do të zyrtarizojë votën pro hyrjes së Kosovës në UNESCO. Bëhet fjalë për periudhën...

Protestë në Shkup kundër ndotjes së ajrit

Para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë në Shkup sot është mbajtur një protestë, ku qytetarët kanë kërkuar që institucionet të ndërmarrin masa urgjente kundër...

Vulin ka frikë nga Ushtria e Kosovës

Ministri i Mbrojtjes në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin edhe njëherë ka përsëritur se nuk do të ketë Ushtri të Kosovës. Ministri i serb i...

Qeveria serbe ka një kërkesë të fundit lidhur me Kosovën

Normalizimi i marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë po mbetet vetëm "ëndërr" e Bashkimit Europian. Kjo pasi Beogradi zyrtar vazhdimisht është duke bërë përpjekje që...

Lajmet e fundit

Padia ndaj Taulant Ballës, GJKKO rrëzon pretendimet e Shkëlzen Berishës, nuk ka hetim

Gjykata e Posaçme ka shqyrtuar sot kallëzimin e djalit të ish-Kryministrit, Sali Berisha, Shkëlzen Berisha, kundrejt numrit dy të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Gjykata e...

Meta: Duhet strategji e re dhe afatgjatë për përmirësim të situatës

Presidenti i Republikës Ilir Meta gjatë fjalës së tij të mbajtur para gazetarëve, deklaroi se janë shtuar rastet e personave të infektuar dhe po...

Me 12 Korrik Hoti e Vuçiç do të takohen në Bruksel

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar...

Qeveria zvicerane bën lehtësime për punëtorët, qiramarrësit dhe bizneset

Përveç mbështetjes së shumë punëtorëve, qeveria propozoi disa lehtësime për qiramarrësit me bizneset e prekura nga epidemia. Këshilli Federal po zgjat përfitimet afatshkurtra të papunësisë...

Guvernatorja e Tokios fiton mandatin e dytë

Yuriko Koike fitoi zgjedhjet në raundin e dytë për bashkinë e Tokios dhe fitoi mandatin e dytë radhazi si guvernatore e kryeqytetit të Japonisë,...
- ISLAMSHOP.CH -