KATEGORIA

RAJON

Mali i Zi hap kufijtë nga 1 qershori

Në përputhje me vlerësimin e duhur, Mali i Zi do të hapë kufijtë e tij me vendet që plotësojnë kriteret e Institutit të Shëndetit...

Itali, rihapen pishinat dhe ambientet sportive, lehtësimi i masave vazhdon

Sporti individual merr fund, në shtëpi apo jashtë… Pishinat, sallat e gjimnastikës dhe klubet e fitnesit do të rihapen sot në Itali duke shënuar...

Greqia rihap ishujt për turizëm me 15 Qershor

“Greqia pret turistë nga jashtë duke nisur prej 15 qershorit”, deklaroi kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, një vendim ky për të ndaluar kolapsin ekonomik. Kreu i...

Itali: Asnjë viktimë në 24 orët e fundit në Lombardi

Pas lajmit të pabesueshëm se gjatë 24 orëve të fundit në Lombardi nuk u shënua asnjë viktimë nga koronavirusi ka reaguar epidemiologu italian, Vittorio...

Italia regjistron vetëm 50 viktima në 24 orët e fundit

Italia shënon numrin më të vogël të viktimave, që nga fillimi i pandemisë. Autoritetet italiane njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar vetëm...

Greqia regjistron vetëm 3 raste të reja me COVID-19, viktimat shkojnë në 171

Greqia regjistron 3 raste të reja e me COVID-19 teksa viktimat kanë shkuar në 171. Tashmë i numrit të të infektuarve në Greqi ka...

Conte: Nuk mund të presim gjersa të zbulohet vaksina

Kryeministri Conte në Dhomën e Përfaqësuesve të parlamentit u adresua mbi emergjencën e krijuar nga pandemia COVID-19, e cila la tre muaj pas. "Ndoshta jo...

Itali : 156 të infektuar me COVID-19 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Itali ka shkuar në 32.486, me 156 viktima të konfirmuara në 24 orët e...

Italia rihap aeroportet më 3 qershor

Të gjitha aeroportet italiane do të jenë në gjendje të rihapen nga 3 qershori, njoftoi të sot Ministrja e Transportit dhe Infrastrukturës, Paola De...

Tërmeti 6.2 në Detin Mesdhe/ ESMC: Rrezik për cunami, këto shtete rrezikohen

Rreth orës 01:43 një tërmet me magnitudë 6.2 të shkallës rihter ra në Detin Mesdhe. Tërmeti me thellësi 10 kilometra ka dhënë alarmin për cunami....

Lajmet e fundit

Policia ndalon 16 persona për mosrespektim të masave të qeverisë

Gjatë së hënës, Policia e Kosovës ka ndaluar apo arrestuar 16 persona për mosrespektim të masave të qeverisë. Qytetarët vazhdojnë të mos i respektojnë masat...

U pezullua nga detyra, Luan Daci vendosi për 84 gjyqtarë e prokurorë, mes tyre Zaganjorin e Dedjan.

Opozita ka shkuar në tryezën e reformës zgjedhore me propozime konkrete që synojnë të largojnë partitë nga korrupsioni politik, t’i emancipojnë ato me pjesëmarrjen...

Ja si mund të fitoni nënshtetësinë Zvicerane

Zvicra ka dy procese për marrjen e nënshtetësisë Natyralizimi i zakonshëm (ose i rregullt) është ai që kalojnë shumë njerëz; natyralizimi i lehtësuar (ose...

Rusi, katër të vdekur nga rrëzimi i helikopterit

Të paktën katër persona kanë humbur jetën si pasojë e përplasjes në tokë të helikopterit ushtarak të llojit Mi-8 në rajonin Çukotka në lindje...

Autoritetet Kineze kanë kryer testin e koronavirusit mbi gjysmës së popullatës së qytetit

Autoritet kineze në Wuhan, ku për herë të parë u shfaq koronavirusi i ri (COVID-19), kanë kryer testin për më shumë se gjysmën e...
- ISLAMSHOP.CH -