KATEGORIA

BOTA

Tribunali Special kryen arrestimin e parë, EULEX vë në pranga ish-shefin e inteligjencës së FSK-së dhe ish-komandantin e UÇK-së

Salih Mustafa, ish-shef i inteligjencës së FSK-së dhe ish-eprori i UÇK-së në zonën Operative të Llapit, i cili e ka drejtuar njësitin e quajtur...

Iran, shkon në mbi 25.000 numri i të vdekurve nga COVID-19

Në Iran 175 persona e kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të kaluara si rezultat i koronavirusit të ri (COVID-19). Zëdhënësja e Ministrisë së Shëndetësisë,...

Ish-shefi i Volkswagenit në gjykatë për serinë e dytë të akuzave

Gjykata gjermane ka vendosur se ish-drejtori ekzekutiv i Volkswagenit, Martin Winterkorn duhet të përballet me gjyqin për serinë e dytë të akuzave për skandalin...

Ministri i jashtëm gjerman vetëizolohet, anëtari i stafit rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme në Gjermani, Heiko Mass është vetëizoluar pasi një anëtar i stafit të tij të sigurisë ka rezultuar pozitiv me...

“Na ndajnë edhe 7 vite nga katastrofa natyrore”, nis numërimi mbrapsht në qendër të Manhattanit

Një ore e re digjitale e quajtur “Ora klimatike”, e cila është instaluar në Manhattan Union Square, është duke numëruar së prapthi kohën që...

Turqia për OKB-në kontribuon me buxhetin më të madh se shumë vende të Evropës

Turqia ka pjesëmarrje të madhe në buxhetin financiar të Kombeve të Bashkuara (OKB), më shumë se shumë vende evropiane, ndërsa jep më shumë kontribut...

Boris Johnson deklaron ditë të vështira për Anglinë, por ja çfarë bën partnerja e tij

Ditë më parrë Kryeministri i Anglisë Boris Johson në fjalën e tij mbajtur në Parlament deklaroi se do të ndalonte tubimet, baret dhe restorantet...

Nëse humb Trump paralajmëron se nuk do transferojë paqësisht pushtetin

Presidenti i SHBA Donald Trump ka refuzuar të angazhohet për një transferim paqësor të pushtetit nëse ai humb zgjedhjet e nëntorit. “Epo, do të duhet...

Bjellorusi/ Policia shtyp me dhunë protestat pas betimit si president të Lukashenkos

Policia ka përdorur dhunë dhe ujë më presion kundër protestuesve të mbledhur në sot pasdite në kryeqytetin Minsk, pas ceremonisë së fshehtë të rizgjedhjes...

Turqia dhe Greqia të gatshme për dialog

Presidenca turke ishte e para, e cila publikoi lajmin se palët kanë rënë dakord që të bisedojnë për shpuarjet dhe kërkimet e gazit në...

Lajmet e fundit

Lajmet dt : 25 / 09/ 2020

https://youtu.be/6Mzr2UNEIGE   DRITA TV LAJME 25 9 2020 Lumi Vjosa ka përplasur sërish politikisht kryeministrin Edi Rama dhe Presidentin ilir Meta. Pasi ky i fundit kërkoi që...

Kërcënojnë të hedhin hije mbi bashkëpunimin për COVID, përplasje SHBA-Kinë-Rusi

Përplasjet në rritje midis Shteteve të Bashkuara nga njëra anë dhe Kinës e Rusisë nga ana tjetër u shfaqën hapur të enjten në periferitë...

Rrëzohet një aeroplan ushtarak në Serbi, një viktimë

Një aeroplan ushtarak është rrëzuar në Serbi. Mediat lokale raportojnë se njëri nga pilotët ka humbur jetën ndërsa tjetri po kërkohet. Gjithashtu është lënduar edhe një...

Greqia dhe Turqia regjistrojnë shifra rekord rastesh të reja Covid

Greqia konfirmoi 342 raste të reja të koronavirusit, përfshirë 24 të cilave u dihet prejardhja, ndërsa 30 raste janë identifikuar në pikat e hyrjes në...

Spanjë/ Vendosen masa të reja kufizuese për 1 milion banorë në Madrid

Duke filluar nga dita e hënë, Madridi do të kufizojë disa nga liritë e lëvizjes në përpjekje për të frnuar përhapjen e infeksionit të...
- ISLAMSHOP.CH -