KATEGORIA

LAJME

Turqia regjistron 73 vdekje të reja nga COVID-19, numri i viktimave rritet në 574

Turqia ka konfirmuar se 73 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në vend, duke e çuar në 574 numrin e...

Itali/ Rënie e madhe e numrit të viktimave në 24 orët e fundit

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 15887, që...

Shkon në 21 numri i viktimave në Shqipëri, ndërron jetë ish-boksieri

Ka shkuar në 21 numri i viktimave që lidhen me Koronavirusin në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ka ndërruar jetë ish-boksieri Skënder...

Kurti: Politikanë në Kosovë dhe Serbi duan konflikt në veri të Ibrit

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se Ministria e Shëndetësisë ka vendosur që Komuna e Mitrovicës Veriore dhe ajo e Zveçanit të jenë...

Edhe 5 raste të reja me koronavirus – shkon në 145 numëri i të infektuarve

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive...

“Kriza e Coronës provë ekzistenciale për BE”, analiza në DW: A është e nevojshme bashkësia për të menaxhuar pasojat e krizës?

Këto ditë krize të pashembullt të Coronës, përsëritet në BE një model i vjetër politik: 1) Nëse gjërat shkojnë keq, atëherë fajin e ka Bashkimi...

Londinezët sfidojnë kryeministrin: 3000 vetë dalin në park – policia i largon njerëzit, ata kthehen prapë!

Një park në Londrës së Jugut u mbyll krejtësisht nga autoritetet pasi 3.000 persona u dyndën atje të shtunën që të shijonin motin e...

Iran, rritet në 3.603 numri i të vdekurve nga COVID-19

Irani ka raportuar 151 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 3.603 numrin e përgjithshëm të viktimave në vend,...

“Jo maska sipër njëra-tjetrës për tu mbrojtur nga COVID-19”, këshillat me rëndësi nga ISHP që duhet t’i dini të gjithë

A duhet të mbaj maskë për tu mbrojtur? Kjo është pyetja më e shpeshtë që shqiptarët bëjnë në këto kohë. Por ISHP, sqaron se maska...

Raka: Prilli, muaji i përballjes vendimtare me koronavirusin

Mikrobiologu Lul Raka thotë se prilli do të jetë muaji i përballjes vendimtare me virusin COVID-19 në Kosovë. Ai thotë se aktualisht Kosova po...

Lajmet e fundit

Turqia regjistron 73 vdekje të reja nga COVID-19, numri i viktimave rritet në 574

Turqia ka konfirmuar se 73 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në vend, duke e çuar në 574 numrin e...

Itali/ Rënie e madhe e numrit të viktimave në 24 orët e fundit

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 15887, që...

Shkon në 21 numri i viktimave në Shqipëri, ndërron jetë ish-boksieri

Ka shkuar në 21 numri i viktimave që lidhen me Koronavirusin në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ka ndërruar jetë ish-boksieri Skënder...

Kurti: Politikanë në Kosovë dhe Serbi duan konflikt në veri të Ibrit

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se Ministria e Shëndetësisë ka vendosur që Komuna e Mitrovicës Veriore dhe ajo e Zveçanit të jenë...

Edhe 5 raste të reja me koronavirus – shkon në 145 numëri i të infektuarve

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive...
- ISLAMSHOP.CH -