KATEGORIA

KUZHINE

Mësoni të piqni pogaçe të shijshme me sodë bikarbonati

Me ndihmën e udhëzimeve do të gatuani pogaçe të shkëlqyeshme të cilën familjarët tuaj do ta adhurojnë Për të dalë pogaçja e mirë, duhet të...

Kjo është mënyra më e mirë e ruajtjes së miellit

Mielli është artikull i cili blihet lehtë. E bartni në shtëpi nga dyqani në një ndër qeset e rënda, pastaj e vendosni në një...

Çokollatë e ngrohtë pa qumësht dhe pa sheqer

Çokollatë e ngrohtë e shëndetshme pa shtesa qumështi! Përbërësit: – ½ l qumësht bimor, sipas dëshirës; – 4 lugë të vogla nisheste misri; – 4 – 6 lugë...

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë

Për më shumë, ndiqni recetën e detajuar… Përbërësit: – 500 g oriz; – 1 qepë; – 100 ml vaj; – 2-3 thelpinj hudhre; – pak majdanoz; – 200-250 g spinaq; – 1...

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Ushqim i shkëlqyeshëm për ditët kur mbani dietë – qoftere të shijshme nga fasulja! Përbërësit: – 500 g fasule; – kripë; – erëza bimore; – 2 lugë të vogla...

Tortë me keks dhe gjalpë dhe tri lloje pudingësh

Të gjitha amvisat dhe adhurueset e biskotave, me këtë recetë do të gatuajnë tortën e ëndrrave Përbërësit: – 1 kg biskota me gjalpë; – 1,2 l qumësht; –...

Patate të pjekura të grira në rende

Mënyra e pazakonshme e përgatitjes i jep shije të përsosur Përbërësit: – 3 patate të mëdha...

Supë kremi nga kërpudhat

Ideale për ata që ndjekin regjim diete Përbërësit: – 200 gr kërpudha; – 1 presh; – 1 karotë; –...

Ëmbëlsira kreshmore

Gatuani ëmbëlsirë të shijshme me bademe dhe kakao. Përmbajtja: ▪ 200 g miell▪ 1,5 pluhur për...

Revani me kos

Nga zonja KaterinaPërbërësit 500 gr miell ermik, 1 filxhan sheqer, 1 filxhan ujë, 600 gr kos, 2 bustina vanilje,...

Lajmet e fundit

MSh pranon nga UNICEF-i 3.6 tonelata furnizime mbrojtëse për personelin shëndetësor

Një dërgesë me furnizime profesionale mbrojtëse dhe mjekësore të siguruara nga UNICEF-i arritën sot në Prishtinë, si pjesë e mbështetjes së UNICEF-it në Kosovë...

SHBA, 921 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit nga COVID-19

Numri i viktamve nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 6.058, pasi 921 persona kanë humbur jetën vetëm në...

Vdesin edhe dy persona nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Dy viktima të reja nga koronavirusi janë regjistruar në Maqedoninë e Veriut. Viktimat janë dy burra, njëri i moshës 68 vjeç nga Tetova dhe tjetri...

Rritet bilanci i vdekjeve në Shqipëri! Covid-19, ndërron jetë tek Infektivi një 75-vjeçar

Është shënuar viktima e 17-të në Shqipëri nga Covid-19. Në spitalin Infektiv ka ndërruar jetë një pacient 75-vjeçar. Pacienti ka mbërritur në spital në...

COVID-19, Rusia dërgon mjekë dhe pajisje në Serbi

Rusia ka dërguar sot mjekë dhe pajisje mjekësore në Serbi, për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit të ri (COVID-19). Ministria e Mbrojtjes së Rusisë...
- ISLAMSHOP.CH -