KATEGORIA

BOTA

Turqia regjistron 73 vdekje të reja nga COVID-19, numri i viktimave rritet në 574

Turqia ka konfirmuar se 73 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në vend, duke e çuar në 574 numrin e...

“Kriza e Coronës provë ekzistenciale për BE”, analiza në DW: A është e nevojshme bashkësia për të menaxhuar pasojat e krizës?

Këto ditë krize të pashembullt të Coronës, përsëritet në BE një model i vjetër politik: 1) Nëse gjërat shkojnë keq, atëherë fajin e ka Bashkimi...

Londinezët sfidojnë kryeministrin: 3000 vetë dalin në park – policia i largon njerëzit, ata kthehen prapë!

Një park në Londrës së Jugut u mbyll krejtësisht nga autoritetet pasi 3.000 persona u dyndën atje të shtunën që të shijonin motin e...

Iran, rritet në 3.603 numri i të vdekurve nga COVID-19

Irani ka raportuar 151 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 3.603 numrin e përgjithshëm të viktimave në vend,...

Mbi 250 mijë të shëruar nga COVID-19 në mbarë botën

Numri i të shëruarve pas infektimit me koronavirusin e ri (COVID-19) në mbarë ka shkuar në mbi 250 mijë. Gjithsej 253.597 persona janë shëruar nga...

Pandemia Covid-19! Në kohë krize, a po i besojnë gjermanët Merkelit?

CDU dhe CSU kanë shënuar rritje masive në sondazhe, qeverisë po i jepet besimi maksimal. Një shenjë, se në kohë krize demokracia në Gjermani...

Kinë, raportohen 30 raste të reja dhe 3 të vdekur nga COVID-19

Kina sot konfirmoi se 25 nga 30 rastet e reja të koronavirusit janë të importuara. Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë tha se pesë rastet...

Presidentja e KE-së: Shumë miliarda duhen investuar sot për të shmangur katastrofën

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka pranuar se Evropa ka nevojë për një Plan Marshall. Ajo u ka bërë thirrje vendeve të...

Dorëzohet Suedia? Covid-19, kryeministri Löfven: Të përgatitemi për mijëra të vdekur!

Suedia, thotë “Corriere della Sera” përgatitet të ndryshojë strategji. Përmes një interviste shokuese të stilit “Boris Johnson”, kryeministri suedez Stefan Löfven paralajmëroi qytetarët atje “...

Belgjikë, mbi 19 mijë të infektuar dhe 1.447 të vdekur nga COVID-19

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në Belgjikë është rritur në 19.691, ndërsa numri i të vdekurve ka shkuar në 1.447. Qendra...

Lajmet e fundit

Turqia regjistron 73 vdekje të reja nga COVID-19, numri i viktimave rritet në 574

Turqia ka konfirmuar se 73 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në vend, duke e çuar në 574 numrin e...

Itali/ Rënie e madhe e numrit të viktimave në 24 orët e fundit

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 15887, që...

Shkon në 21 numri i viktimave në Shqipëri, ndërron jetë ish-boksieri

Ka shkuar në 21 numri i viktimave që lidhen me Koronavirusin në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ka ndërruar jetë ish-boksieri Skënder...

Kurti: Politikanë në Kosovë dhe Serbi duan konflikt në veri të Ibrit

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se Ministria e Shëndetësisë ka vendosur që Komuna e Mitrovicës Veriore dhe ajo e Zveçanit të jenë...

Edhe 5 raste të reja me koronavirus – shkon në 145 numëri i të infektuarve

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive...
- ISLAMSHOP.CH -