Categories Archives: BOTA

Turqi, ndalohen mbi 190 migrantë.

Së paku 192 migrantë pa dokumente, përfshi gra dhe fëmijë, janë ndaluar në krahinën jugore Mersin të Turqisë, bënë të ditur sot burime të sigurisë. Rojet bregdetare turke ndaluan 165 sirianë që udhëtonin në një varkë në Detin Mesdhe, ...