KATEGORIA

AKTUALITET

Industria e turizmit ne Shqiperi, nje prej kolonave kryesore mbeshtetese te ekonomise kombetare rrezikon te pesoje ne ditet ne vijim nje tjeter goditje te...

Industria e turizmit ne Shqiperi, nje prej kolonave kryesore mbeshtetese te ekonomise kombetare rrezikon te pesoje ne ditet ne vijim nje tjeter goditje te...

Zjarr në katin e fundit të një banese në Tiranë, s’ka të lënduar

Policia e Tiranës njofton se vetëm pak momente më parë ka rënë zjarr në katin e fundit të një banesë në lagjen “Don Bosko”. Banesa,...

Mbyllet bashkia Durrës nis dezinfektimi pasi një punojës ishte prekur nga Covid-19

Infektimi i një prej punonjëseve të Bashkisë Durrësit me SARS-CoV-2 ka vënë nën alarm të gjithë punonjësit e saj këtë të shtunë Shërbimet e higjienës...

Ra në kontakt me rrymën elektrike, ndërron jetë një person tek ‘Bregu i Lumit’ në Tiranë

Një person ka ndërruar jetë në Tiranë pasditen e sotme pasi ra në kontakt me rrymën elektrike. Mësohet se personi është gjetur i vdekur tek...

Aksidenti në Korçë/ Policia: I plagosur shoferi i furgonit të Postës, nën kujdes intensiv në spital, tjetri është shoqëruar

Policia informon se nga aksidenti në Korçë është plagosur shoferi i i furgonit ‘’Volkswagen’’ të Postës Shqiptare. Zjarrfikësja u detyrua që ta presë furgonin për...

Pukë : Aksident i rëndë humb jetën i moshuari.

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur këtë mesditë në Pukë. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor “Qafë Mali-Bajram Curri”, te vendi...

COVID 19, ANTIMODERNISTI “PROTURKA”

COVID 19, ANTIMODERNISTI “PROTURKA” Bashkim Aliu Shpërthimi i virusit pandemik Covid 19, i cili shkaktoi pasoja globale, kryesisht po trajtohet në kontekst medicinal dhe farmaceutik, por...

Humb jetën 72-vjeçarja në qendrën shëndetësore të Kurbinit, dyshohet se ishte prekur nga koronavirusi

Një 72-vjeçare ka gjetur vdekjen në Qendrën Shëndetësore të Mamurrasit në Kurbin. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kaluar. Gruaja ishte paraqitur në gjendje të rënduar...

Ndotja e ajrit na kushton 3 vite jetë

Pluhuri, ozoni dhe të tjera lëndë dëmtuese për ajrin i kushtojnë njerëzimit në mbarë botën më shumë vite jetë sesa sëmundjet e...

Të shtëna me armë zjarri në lagjen 14 në Durrës, vriten dy persona, policia identifikon makinën e autorëve. Pika kontrolli deri në Lushnjë

Dy persona kanë mbetur të vrarë në Durrës mbrëmjen e sotme. Ka pasur të shtëna me armë zjarri...

Lajmet e fundit

Sipas ekspertëve, ka prova bindëse që provojnë se koronavirusi transmetohet edhe përmes ajrit, duke e bërë edhe më të vështirë frenimin e përhapjes së...

239 ekspertë të shëndetësisë nga 32 vende të botës kanë nënshkruar një letër të hapur drejtuar OBSH-s,ë ku i kërkohet asaj të rishikojë rekomandimet...

Shpallen rezultatet zyrtare të zgjedhjeve parlamentare në Serbi, shqiptarët fitojnë 3 deputetë

Sipas rezultateve të zgjedhjeve parlamentare të 21 qershorit në Serbi, 3 aleanca politike dhe 4 lista të pakicave arritën të hyjnë në Parlamentin Kombëtar...

Zvicër: Në ditën e parë, 95% e udhëtarëve në transportin publik, me maska

Në luftën kundër një vale të dytë të koronavirusit, Këshilli Federal javën e kaluar ka vendosur detyrimin për mbajtje të masksë në transportin publik. Ata...

Kina i hedh fajin Spanjës për Covid: Lindi në Barcelonë vitin e kaluar

E njohur si epiqendra e shpërthimit të Covid-19 që në muajin nëntor, Kina ka hequr përgjegjësinë nga vetja duke fajësuar Spanjën si përhapëse e sëmundjes. Një nga...

Maqedonia e Veriut në prag të zgjedhjeve të pesta të parakohshme parlamentare

Pas fillimit të pluralizmit politik, në Maqedoninë e Veriut janë mbajtur pesë zgjedhje të rregullta parlamentare dhe katër zgjedhje të parakohshme parlamentare, respektivisht në...
- ISLAMSHOP.CH -