Cakaj: Gjermania mbështetëse e Shqipërisë për një vendim pozitiv

Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj ka njoftuar përmes një statusi në Twitter se Shqipëria gëzon mbështetjen e Gjermanisë për një vendim pozitiv për negociatat në tetor.

“Shqipëria është gati të fillojë bisedimet me BE”, shkruan Cakaj.

“Takim i shkëlqyer sot në #Berlin! Diskutuam perspektivën evropiane të Shqipërisë. I lumtur për të parë mbështetjen e gjërë të # Gjermanisë për një vendim pozitiv në tetor-thelbësore për të ruajtur vrullin e reformave dhe besueshmërinë e zgjerimit. Shqipëria është e gatshme të fillojë bisedimet e pranimit me BE!”, shkruan Cakaj.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Raporti i “Doing Bussiness”, ironia e ish-ministrit: Vendi rritje në “doing drugs”

Pas publikimit të raportit të “Doing Bussiness” ku thuhej se Shqipëria ka pësuar rënie drastike me 19...

Dëshmitari X zbulon identitetin: Agroni më la në baltë

Basha tha se Rama dhe Xhafaj u informuan që të hënën nga Agron Xhafaj kush është dëshmitari X por ata bënë gjithçka për ta...

Ngadalësohet inflacioni në BE

Inflacioni në 19 vendet e Bashkimi Europian është ngadalësuar në muajin dhjetor, prej rritjes së ngadaltë të çmimeve të energjisë dhe produkteve ushqimore. Megjithatë inflacioni...

Së fundi

Video/ Si është blinduar Bashkia Devoll nga FNSH, Duro: I solla unë

Vijojnë tensionet në Bashkinë e Devollit, e cila është rrethuar me forca të shumta policore që prej orëve të para të mëngjesit. Kryebashkiaku i ri,...

Pyjet përfshihen në flakë, digjen dhjetëra hektarë në Pustec

Një zjarr masiv ka përfshirë pyjet e fshatit Cerje në Pustec. Zjarri është shfaqur fillimisht në pjesën greke dhe më pas flakët janë përhapur...

Mirëmbajtja e rrugëve; Prezantohet aplikacioni on-line për të raportuar problemet

Rruga e Kombit u bë e para rrugë me pagesë në Shqipëri, por shumë shpejt kostot në rritje të mirëmbajtjes mund të çojnë që...