Bulqizë: Humb jetën një minator i moshës 55-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë.

Mësohet se si pasojë e një aksidenti në minierë ka humbur jetën një minator. Bëhet me dijeni se viktima është Astrit Xhafa, i moshës 55-vjeçare. I ndjeri është dërguar në morgun e spitalit Bulqizë, për ekspertizë. Nga të dhënat e para dyshohet se viktima ka rënë në një gropë brenda galerisë.

Ngjarja fatale ka ndodhur në një nga galeritë në njësinë administrative Martanesh në Lug të Gjatë.

Bulqizë/ Informacion paraprak

Rreth orës 10.45, është marrë informacion se është dërguar në spitalin e Bulqizës pa shenja jete shtetasi A. XH., rreth 55 vjeç, i cili dyshohet se gjatë punës në një subjekt minerar në “Lug të Gjatë”, Martanesh, është aksidentuar dhe për pasojë ka humbur jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

NATO, thirrje SHBA për të shpëtuar marrëveshjen e çarmatimit me Rusinë

Anëtarët europianë të NATO-s i kanë bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të nxisin Rusinë për respektim të marrëveshjet për çarmatimin- INF dhe që...

Muç Nano tallet me Spartak Ngjelën: Ky bandilli shkruan gjëra kaq fëminore me SHBA e SPAK

Mustafa Nano në monologun e tij për këtë javë në “Provokacija” ka ironizuar disa qëndrime publike mbi...

Guardiola, gjobë 20 mijë paund për mbështetjen ndaj Katalonjës

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola është gjobitur këtë të premte me 20 mijë paund për shkak të shiritit të verdhë që mbajti në...

Së fundi

“Apple” kompania e parë amerikane që vlen dy trilionë dollarë

Kompania teknologjike “Apple” u bë sot kompania e parë, e tregtuar publikisht nga SHBA, që arriti një kapitalizim tregu prej dy trilionë dollarësh, duke...

Maltë-Gazetarja e vrarë/ Arrestohet kreu i kabinetit të ish-kryeministrit Muscat

Tre vite pas vrasjes së gazetares investigative malteze Daphne Caruana Galizia, e cila akuzoi zyrtarë të lartë për korrupsion, dje është arrestuar shefi i...

Protesta në Bullgari/ Mijëra qytetarë kërkojnë largimin e kryeministrit Borisov

As festimet për ditën e pavarësisë së Bullgarisë, nuk i ndaloi qytetarët bullgarë të protestojnë dhe ti bëjnë thirrje kryeministrit Bojko Borisov dhe kryeprokurorit...