Brazil, shënohen 1.001 vdekje të reja nga COVID-19

Për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19) në shtetin e Amerikës Jugore, Brazil, kanë humbur jetën edhe 1.001 persona.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë së Brazilit, thuhet se me 1.001 vdekjet e reja në vend ka arritur në 21.048 numri i viktimave nga COVID-19 ndërsa me 19.969 rastet e reja ka arritur në 330.890 numri i rasteve me COVID-19.

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat më të fundit mbi pandeminë, thuhet se Brazili nga pikëpamja e numrit të rasteve dhe viktimave lidhur me virusin është vendi më i prekur në Amerikën Latine dhe radhitet si vendi i 2-të në botë për nga numri i rasteve.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Hapet aksi që lidh zonën e veriut me Doganën e Tiranës dhe Portin

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qendro inspektoi gjatë ditës së sotme përfundimin e punimeve për rehabilitimin e segmentit rrugor që lidh Vorën me...

Auditi: Shtëpia e Bardhë ka shkelur ligjin me pezullimin e fondeve për Ukrainën

Shtëpia e Bardhë ka shkelur ligjin amerikan duke pezulluar një ndihmë ushtarake të destinuar për Ukrainën, vendosi...

Allegri optimist: Dua të shkruaj një tjetër pjesë të historisë

Max Allegri kërkon që të riktheje qetësinë e humbur te Juve, pas eliminimit nga Champions League dhe për shumë pas humbjes me Napolin, që...

Së fundi

Theu karantinën, 4 muaj burg për 27 vjeçarin

Një 27 vjeçar është dënuar me 4 muaj burg në Korenë e Jugut, pasi theu rregullat e karantinës. Ky është dënimi i parë më...

Shqipëri : Konfirmohen 25 raste pozitive në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 25 persona. Në total, numri i të infektuarve në Shqipëri...

Vetëm 55% e punonjësve kanë përfituar pagën prej 40 mijë lekësh

Janë rreth 97 mijë punonjës që u është miratuar pagesa prej 40 mijë lekësh si pjesë e paketës së dytë financiare dhe 95 mijë...