Brazil: Numri i rasteve është rritur në 374.898, me 11.687 të infektuar të rinj të konfirmuar

Brazili konfirmoi 807 të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në 24 orët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë e Brazilit njoftoi se me konfirmimin e viktimave të fundit, numri i përgjithshëm i të vdekurve në vend ka arritur në 23.473.

Ndërkaq, numri i rasteve është rritur në 374.898, me 11.687 të infektuar të rinj të konfirmuar.

Brazili është vendi më i prekur në Amerikën Latine nga virusi dhe vendi i dytë me më së shumti raste pas SHBA-së.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Thaçi s’e lë Haradinajn ta bëjë Meriton Shoshin zëvendësdrejtor të AKI-së

Kryeministri Ramush Haradinaj ia ka mësyrë që ta bëjë zëvendësdrejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI) Meriton Shoshin, vëlla i Faton Shoshit, njeriut...

Libi, nxirren 5 trupa të tjerë nga varreza masive në Tarhuna

Në deklaratën e ekipit qeveritar libian që zhvillon veprimtari kërkimore në zonë thuhet se 5 trupa u zbuluan gjatë punimeve të gërmimit. Tarhuna, e cila...

Sherr me thika mes rojeve private, dy të plagosur

    Dy punonjës të një kompanie private të sigurisë fizike janë përleshur me njëri-tjetrin, ku nuk janë kursyer as thikat.  Zënka ka ndodhur në orët e...

Së fundi

Hoti: Nuk do të hezitoj ta kërkoj. Thaçi: Qytetarët të zbatojnë masat rigorozisht

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të përkeqësimit të situatës me koronavirus. Nga foltorja e Kuvendit, Hoti...

Hajdari paralajmëron krijimin e partisë së re: Shqiptarët duan një alternativë tjetër

Një ditë pas daljes publike të liderit të PD-së Lulzim Basha për listat e hapura, ku sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, vjen një reagim...

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish= kryeministrin Zoran...