KURIOZITETE

BOV: ky është blindi i prodhuar nga Ushtria e Lirë Siriane

Spread the love

Specialistë të Ushtrisë së Lirë Siriane kanë arritur që në zonat e dominuara prej tyre të nxjerrin dhe një automjet të blinduar ushtarak. Eshtë BOV, i cili shërben për transportin e trupave.

Ky blind vjen pas hapjes së një fabrike për prodhimin e armëve dhe pajisjeve ushtarake në zonat e pushtuara.

Për prodhimin e këtij blindi, specialistët e Ushtrisë së Lirë Siriane i janë referuar një modeli turk. /tesheshi.com/

Related posts

Turqi, gjendet “dekret” i lashtë mbi 2 mijë vjet

dritatv

A mund të gjenerojmë elektrecitet nga vetëtima?

dritatv

Pastruesja e mbeturinave më në fund realizon ëndrrën e saj – gruaja nga Indonezia kurseu për 26 vjet, vetëm për të udhëtuar në Haxh

dritatv

Leave a Comment