ZVICER

Bora “mbulon” Zvicrën, mbyllen disa rrugë nga frika e ortekëve!

Spread the love

Mund të duket se në shumë vende ka trokitur pranvera, por në Zvicër nuk është kështu. Dita e enjte ka gdhirë me dëborë dhe kjo ka shkaktuar probleme të panumërta në qarkullimin e mjeteve.

Temperaturat parashikohen të bien prej 5 deri në 7 gradë në rajonin frankofon dhe 2 deri 5 gradë në pjesën gjermanisht folëse, shkruajnë mediat zvicerane. Temperatura maksimale e parashikuar në Gjenevë të enjten është 7 gradë, në Cyrih është 3.9 dhe në Bazel 4.9 gradë, Bern 4 dhe Lausanne 5 gradë celcius.

369677430 Highres 587x330

Megjithatë, bora ka sjellë  ndërprerje të shkurtër të trafikut në autostradën A2. Për shkak të rrezikut të ortekëve, disa rrugë komunale janë gjithashtu të mbyllura.  Kjo situatë nuk ka kaluar pa pasoja. Disa qytetarë janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore.

Related posts

Sa është e shtrenjtë jeta në Zvicër?

dritatv

Pas 20 vitesh, Zvicra dëbon kosovarin, e ndan atë nga familja!

dritatv

Papunësia në Zvicër ulet nën 3 për qind

dritatv

Leave a Comment