BMW tërheq mbi 139 mijë automjete nga Kina

BMW ka tërhequr 139 mijë e 452 automjete të saj nga Kina për shkak të një defekti në një pjesë të klimës.

Në një deklaratë nga Institucioni Shtetëror i Kontrollit dhe Rregullator i Tregut të Kinës, thuhet se tërheqja është kryer për shka të një defekti në një pjesë të klimës që fryn erën.

Në deklaratë vihet në dukje se procesi i tërheqjes përshin 89.309 automjete të prodhuara gjatë periudhës maj 2005-korrik 2011 në Kinë, dhe 50,143 automjete të importuara gjatë periudhës janar 2005 dhe korrik 2011.

Gjithashtu theksohet se BMW China Automative Trading Ltd e cila është partneri kinez i BMW-së, do të kryejë pa pagesë kontrollet dhe ndërrimet e pjesëve me problem./Rtv Drita/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

U plagos para Parlamentit, Rama pret Ina Nukën: Mbështetje financiare e morale

Kryeministri Rama ka pritur këtë të dielë në Kryeministri efektiven Ina Nuka të rikthyer nga Turqia, atje ku iu nënshtrua disa ndërhyrjeve kirurgjikale për...

Tkurret pasuria e shqiptarëve, shkak normat e ulëta të interesit

Pasuria financiare e familjeve shqiptare u tkurr me 29 miliardë lekë në 6 muajt e parë të vitit, e dëmtuar edhe nga efekti gërryes...

Kinë: Gjatësia e hekurudhës me shpejtësi të lartë do arrijë 35 000 km brenda këtij viti

Hekurudha me shpejtësi të lartë në Kinë do të arrijë një gjatësi prej 35 000 kilometrash, brenda...

Së fundi

Qeveria paralajmëron vendim të ri për reciprocitetin me Serbinë

Tregu kosovar është vërshuar me produkte të importuara nga Serbia. Këtë e ka mundësuar heqja e taksës më 31 mars nga Qeveria në detyrë. Statistikat tregojnë...

Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173. Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...