Berisha: Këshilla që kam për Bashën dhe Kryemadhin, opozita fiton zgjedhjet nëse…

“Opozita nëse bëhen zgjedhje, që nesër të bëhen, i ka të fituara zgjedhjet”. Kështu mendon ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ishte i ftuar këtë të enjte në emisionin Opinion.

Edhe pse opozita u ul në një tavolinë me qeverinë për reformën zgjedhore, Berisha ka një këshillë për liderët, Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin: “Vetëm këtë këshillë çdo lloj përpjekje për të votuar shqiptarët të lirë, me Edi Ramën nuk ka zgjedhje të lira”.

Edhe njëherë ai theksoi se, Rama ikën nëse ka protesta të qëndrueshme.

“Dakord nuk e rrëzuam, por hajde ta rrëzojmë. Me protesta periodike “Rama Ik”. Rama ikën kur të mos jetë më i zoti të kthehet më në zyrë”, theksoi ai.

I pyetur nëse kjo marrëveshje, ka dekurajuar militantët e PD-së, ish kryeministri tha: “PD ka një spektër njerëzish prapa. Për një pjesë të njerëzve një reformë kur ti dikton, është siguruese për zgjedhjet. Ti nuk mund ta injorosh këtë, ti vepron për një shumicë e cila thotë se tani kemi një ligj më të mirë për të bërë zgjedhje. Opozita është për zgjedhje dhe këtu Shqipëria është përpara. Nuk jam unë dakord që PD na të gjitha kushtet që ka Shqipëria, ky është i vetmi kushte që ka opozita”.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Ja kush është kapiten i Kosovës në ndeshje ndaj Bullgarisë!

Hekuran Kryeziu do të rikthehet në fushën e lojës në ndeshjen ndaj Bullgarisë. Mesfushori fantastik i Zurichut pësoi një lëndim në fundjavën e kaluar me...

“Facebook nuk e kishte situatën nën kontroll gjatë zgjedhjeve presidenciale 2016”

Facebook nuk e kishte situatën nën kontroll gjatë zgjedhjeve presidenciale në SHBA-ve në vitin 2016, në aspektin e lajmeve të rreme ose lidhur me...

Maqedoni, policia ndalon 9 migrantë

Zyrtarët e policisë së Maqedonisë kanë ndaluar 9 persona migrantë në autostradën Shtup-Shkup. Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë bëri të ditur se...

Së fundi

Edhe tre ministra shqiptarë në qeverinë e Maqedonisë së Veriut

Pas debatesh që zgjatën dy ditë, parlamenti i Maqedonisë së Veriut miratoi të enjten para mesnate ndryshimet në kabinetin qeveritar të kryeministrit Zoran Zaev. Për...

Mashtruese dhe budallaçkë: ç’ndodhi me blerësen e një Audi në vlerën 15,000 euro

Një grua gjermane u arrestua, pasi tentoi të blinte një Audi me vlerë 15,000 euro, e këto të fundit të shtypura në letër të...

Greqi, stuhi dëbore dhe erëra të forta godasin vendin

Një stuhi dëbore dhe erëra të forta kanë goditur Greqinë dhe Egjeun, duke shkaktuar dëme të shumta...