BE duhet të dakordohet për udhëtimin ndërkufitar

Laya për radion Cadena SER tha se rifillimi i udhëtimit ndërkufitar duhet të vendoset kolektivisht edhe nëse vendet në BE po ndërpresin izolimin në data të ndryshme.

“Duhet të fillojmë të punojmë me partnerët tanë evropianë për të marrë lirinë e lëvizjes në territoret evropiane”, tha González Laya të martën, duke shtuar se ajo do të dëshironte të shihte një përcaktim evropian se cilat vende duhet të konsiderohen të sigurta.

Ajo tha se Spanja është e etur të mirëpresë turistët për të ngritur industrinë që arrin në 12 për qind të BPB-së së vendit, por që planifikon ta bëjë atë me “shëndet, qëndrueshmëri dhe siguri”.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Zëri i Amerikës këmbëngul: I qëndrojmë kronikës mbi ndikimin e politikës për emërimet në administratë

Ministrja e Drejtësisë në Shqipëri, Etilda Gjonaj, përmes një prononcimi për mediat të martën në Tiranë, vuri në dyshim dhe kërkoi përgënjeshtrimin e kronikës...

Skandal tjetër në Sharrë, ndërtuesve iu kërkohet të riblejnë dheun

Që prej vitit 1998 Fatmir Allmuça ka nisur të ushtrojë aktivitetin e tij në sektorin e ndërtimit në Shqipëri. Paralelisht ka krijuar edhe një...

Këto janë ushqimet që mund të krijoni varësi

Në listën e ushqimeve të preferuara sigurisht keni nga ato që sado që hani nuk ngopeni, e që kjo është arsye e mirë për...

Së fundi

Hoti: Nuk do të hezitoj ta kërkoj. Thaçi: Qytetarët të zbatojnë masat rigorozisht

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të përkeqësimit të situatës me koronavirus. Nga foltorja e Kuvendit, Hoti...

Hajdari paralajmëron krijimin e partisë së re: Shqiptarët duan një alternativë tjetër

Një ditë pas daljes publike të liderit të PD-së Lulzim Basha për listat e hapura, ku sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, vjen një reagim...

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish= kryeministrin Zoran...