SHQIPERIA

Batutat/ “Facebook-un ma lini mua”, Rama mesazh nxënësve të shkollës profesionale

Spread the love

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar sot ambientet e shkollës profesionale “Beqir Cela”, ndërsa gjatë komunikimit e nxënësit shefi i qeverisë theksoi se interesi për arsimin profesional po vjen gjithmonë në rritje.

Gjatë  bashkëbisedimit të shkurtër me nxënësit dhe me stafin, kryeministri nuk harroi të jepte edhe këshilla duke kërkuar prej tyre të mësojnë shumë dhe të arrijnë rezultate e larta në shkollë.

Pjesë nga biseda:

Rama: Ju keni bërë zgjedhjen e duhur dhe çdo vit po rritet numri nxënësve që zgjedhin arsimin profesional. E gjithë bota  është e juaja. Do të pushtoni botën. Mësoni fort dhe silluni mirë. Mos u merrni në Facebook, atë më lini mua. Keni hakëruar ndonjë?”


Nxënësit: Aty afër…. (qeshin)

Related posts

Fishekzjarret e Vitit të Ri. Në Tiranë do t’i hedhë bashkia në mesnatë

dritatv

Meta nuk ka dekretuar ende shkarkimin e ministrit Bushati

dritatv

Mbyllja e basteve, ja realiteti në Shqipëri sipas Ramës…

dritatv

Leave a Comment