Batutat/ “Facebook-un ma lini mua”, Rama mesazh nxënësve të shkollës profesionale

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar sot ambientet e shkollës profesionale “Beqir Cela”, ndërsa gjatë komunikimit e nxënësit shefi i qeverisë theksoi se interesi për arsimin profesional po vjen gjithmonë në rritje.

Gjatë  bashkëbisedimit të shkurtër me nxënësit dhe me stafin, kryeministri nuk harroi të jepte edhe këshilla duke kërkuar prej tyre të mësojnë shumë dhe të arrijnë rezultate e larta në shkollë.

Pjesë nga biseda:

Rama: Ju keni bërë zgjedhjen e duhur dhe çdo vit po rritet numri nxënësve që zgjedhin arsimin profesional. E gjithë bota  është e juaja. Do të pushtoni botën. Mësoni fort dhe silluni mirë. Mos u merrni në Facebook, atë më lini mua. Keni hakëruar ndonjë?”


Nxënësit: Aty afër…. (qeshin)

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Çavusoglu: SHBA-të përfshihen në punët e brendshme të Venezuelës

Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, në lidhje me zhvillimet e fundit në Venezuelë ka deklaruar se disa vende të Amerikës...

Basha: Dy votime në një ditë, bëhuni gati

Në mbledhjen që po zhvillon kryetari i PD, Lulzim Basha, me kryesinë dhe grupin e ish deputetëve demokratë mësohet se është diskutuar...

Falja e Fiter Bajramit, Veliaj: Parkingjet publike do të jenë falas për besimtarët

Nesër, gjatë faljes së Fiter Bajramit, parkingjet publike të Tiranës do të jenë falas për besimtarët myslimanë. Lajmin e dha kreu i Bashkisë së...

Së fundi

VJESHTA PO ZHVISHET! Nga: Luan Sheshi

Po zhvishet Vjeshta, ashtu dalë-ngadalë, kudo nëpër vreshta, lastarët kanë dalë... I zbathur një lastar, pak gjethe një tjetër, degesh mbetur var, këta motivë të vjetër... Të vjetër sa dhe era, me gjethe...

Ndahet nga jeta ish-ministri i Jashtëm gjerman, Klaus Kinkel

Ish ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Klaus Kinkel ka vdekur në moshën 82 vjeçare. Kinkel ka shërbyer si ministër i Jashtëm prej vitit 1992...

Nëse pëson humbje në parlament, Johnson do kërkojë zgjedhje të parakohshme

Kryeministri konservator britanik, Boris Johnson do të kërkojë zgjedhje legjislative të parakohshme më 14 tetor, nëse qeveria e tij pëson një humbje në Parlament...