Basha: “Peshku i madh” i dosjes 339, ende i lirë

Përmes një statusi në rrjetin social “Twitter”, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar me atë që ai e quan “peshkun e madh” të dosjes hetimore “339”.

Sipas Bashës, edhe 3 ditë pas aksionit policor, kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako vazhdon të jetë i lirë, “njësoj si bosët e krimit, nga Admir Hoxha te Klement Balili dhe Lul Berisha”.

“Nuk ka luftë kundër krimit, por shkatërrim hetimesh me Ramën dhe Xhafën, garantët e krimit në qeveri”, thekson më tej kreu i opozitës, Lulzim Basha./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Një milionë banorë pa ujë, kriza në Selanik

    Me shishe plastike dhe kova në radhë para disa çezmave publike të qytetit, dhjetëra qytetarë të Selanikut presin me durim të mbushin ujë. Të...

Në tre vitet e fundit janë parandaluar 645 vetëvrasje nga urat e Stambollit

Policia turke ka shpëtur jetët e 645 personave të cilët kishin tentuar të kryejnë vetëvrasje duke u hedhur nga urat e Stambollit në tre...

Festat e 28-29 Nëntorit, Kavaja mbulohet me flamuj Kuq e Zi

28-29 Nëntori e gjen gjithnjë Kavajën në atmosferë festive. Mëngjesin e sotëm Institucionet dhe Shëtitorja kryesore e qytetit ka qenë e mbushur me flamuj Kuq...

Së fundi

Turqia regjistron 73 vdekje të reja nga COVID-19, numri i viktimave rritet në 574

Turqia ka konfirmuar se 73 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në vend, duke e çuar në 574 numrin e...

Itali/ Rënie e madhe e numrit të viktimave në 24 orët e fundit

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 15887, që...

Shkon në 21 numri i viktimave në Shqipëri, ndërron jetë ish-boksieri

Ka shkuar në 21 numri i viktimave që lidhen me Koronavirusin në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ka ndërruar jetë ish-boksieri Skënder...