• Home
  • SHQIPERIA
  • Basha mbledh aleatët, diskutohet strategjia e opozitës për ministrin Xhafaj
SHQIPERIA

Basha mbledh aleatët, diskutohet strategjia e opozitës për ministrin Xhafaj

Spread the love

Lulzim Basha ka mbledhur në këto momente, në selinë e PD, aleatët e PD.

Në këtë takim të pranishëm janë aleatët opozitarë të demokratëve në parlament, dhe në qendër të takimit do të jetë aksioni opozitar pas akuzave dhe kërkesën për dorëheqjen e Fatmir Xhafajt.

Një ditë më parë, opozita bllokoi Parlamentin, ndërsa paralajmëroi protesta për të kërkuar largimin e ministrit të Brendshëm.

Po një ditë më parë, demokratët publikuan edhe një intervistë, me audio dhe video, të dëshmitarit X, tashmë të prezantuar me emrin Albert Veliu.

Opozita pritet të dalë pas kësaj mbledhje, me një qëndrim për hapat që do të ndjekë në vijim ndërsa pritet edhe një dalje për mediat./Top Channel/

Related posts

Breshëri dëmton prodhimet në Lunxhëri. Fermerët: Kostoja, tepër e lartë

dritatv

Siguria ushqimore me koncesion? Propozimi vë në siklet ministrin e Bujqësisë

dritatv

“Tahiri”, Basha: Presion politik për të mbyllur çështjen, Prokuroria të hetojë

dritatv

Leave a Comment