Basha: Europa dëgjoi zërin e shqiptarëve të bashkuar

Përmes një tjetër postimi në rrjetet sociale, Basha ka ritheksuar moton e betejës së opozitës së udhëhequr prej tij, që është Shqipëria si gjithë Europa.

Në mesazhin e shoqëruar edhe me video nga protesta e fundit e opozitës, vetëm një ditë më parë, Basha thotë se Europa e dëgjoi zërin e shqiptarëve të bashkuar.

“Çdo ëndërr për të sunduar si despot lindor, popullin perëndimor të Shqipërisë, do të marrë përgjigjen e merituar. Shqiptarët nuk do të pranojnë kurrë më paligjshmërinë e një qeverie të dalë nga zgjedhjet e faktuara të vjedhura. Nuk do të pranojnë më zgjedhje false të kryeministrit të kapur në krim”, shkruan Basha.

Në fund, kreu i Partisë Demokratike shton se tani është koha për zgjidhjen politike, largimin e Edi Ramës, qeveri tranzitore, zgjedhje të lira dhe të ndershme.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Doris Pack “shuplakë” Ramës pas videos së Kavajës: Po nxit dhunën ndaj grave!

Doris Pack, presidentja e Forumit të Grave të PPE-së dhe një emër i njohur i politikës europiane i ka dhënë  kryeministrit Edi Rama një...

Regjimi i Asadit sulmon me gaz klorin Gutën Lindore

      Vazhdojnë sulmet e regjimit të Bashar Al Asadit dhe mbështetësve të tij në Siri ndaj Gutës Lindore të cilën e mbajnë nën rrethim. Sipas informacioneve...

Nga sot Vetëvendosja kërkon zgjedhje edhe në sheshe

Lëvizja Vetëvendosje ka filluar mbledhjen e nënshkrimeve për peticionin për zgjedhje të reja. Në sheshin “Nënë Tereza” Lëvizja Vetëvendosje ka filluar me mbledhjen e nënshkrimeve...

Së fundi

Mbyllen dy furra të bukës, pasi pronari ka rezultuar pozitiv me COVID-19

Inspektorati komunal në Malishevë, në kuadër të zbatimit të masave mbrojtëse kundër përhapjes së pandemisë COVID-19, sot i ka mbyllë dy furra të bukës...

Rusia paralajmëron për rritjen e rrezikut të luftës bërthamore

"Ne jemi veçanërisht të shqetësuar për refuzimin dyvjeçar të amerikanëve për të riafirmuar parimin themelor, postulatin se nuk mund të ketë fitues në një...

Basha: S’ka nevojë, Listat e Hapura bëhen me ndryshime në Kodin Zgjedhor

Kreu i PD, Lulzim Basha ka bërë me dije se Listat e Hapura mund të ndryshohen brenda Kodit Zgjedhor, por Rama i do ndryshimet...