• Home
  • SHQIPERIA
  • Basha: Do kundërshtojmë me forcë! Teatri, vija e kuqe
SHQIPERIA

Basha: Do kundërshtojmë me forcë! Teatri, vija e kuqe

Spread the love

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur kundër prishjes së Teatrit, duke u shprehur se ai është vija e kuqe dhe se me forcë do të kundërshtohet.

Basha i bëri komentet gjatë një konference për shtyp.

“I qëndroj plotësisht deklaratës që kam bërë. PD dhe unë e konsiderojmë këtë ligj antikushtetues dhe provë të qartë se si shteti ka marrë krahun e grabitëse të drogës. Përballë nuk kanë vetëm opozitës, por edhe ata artdashës që i përshëndes. Në një anë kemi interesin publik dhe nga një anë interesave kriminale që përfaqësohen nga oligarkët dhe nga deputetët e Ramës në Kuvend, një pjesë e mirë e tyre të ardhur me votat e kriminelëve. Ne do të kundërshtojmë me të gjitha format dhe mënyrat në krah të qytetarëve. Teatri do të jetë vija e kuqe për ne”, deklaroi Basha./Top Channel/

Related posts

Hapet qendra laboratorike e inovacionit për fëmijët, sjell kurrikulat e kodimit dhe robotikës

dritatv

Qeveria, vendimi më 7 shtator. Asambleja socialiste do të diskutojë për qeverisjen

dritatv

“Deti” hyn në Presidencë. Meta pret deputetët e Komisionit të Jashtëm

dritatv

Leave a Comment