Barcelona “tmerron” Paris SG, pas Neymar tani kërkon edhe Mbappe

Barcelona nuk arriti të bindë Paris SG për të kthyer Neymar në “Camp Nou”. Tratativat e gjata dhe të vështira në merkaton e verës dështuan, por klubi katalunjas nuk ka ndërmend të dorëzohet. Të paralajmëruar janë kampionët francezë, që ndoshta duke nisur nga janari duhet të përgatiten për një tjetër kundërsulm të katalunjasve. Mungesa e marrëveshjes për Neymar ka zhgënjyer tifozët dhe një pjesë të mirë të futbollistëve të Barcelonës.

Neymar

Për këtë arsye, klubi “blaugrana” do të provojë sërish të rrëmbejë sulmuesin brazilian. Tentativa e parë do të bëhet në merkaton e dimrit, ndërsa të gjitha forcat do të përqëndrohen në fund të sezonit. Lajmi bëhet I ditur nga “El Mundo Deportivo”. E përditëshmja spanjolle shumë pranë Bracelonës jep një tjetër alarm për Paris SG që në faqen e saj të parë.

061612083 9600e4a8 9956 4cb2 A2ca D22675c35af7

Nëse kampionët e Ligue 1 dështojnë sërish për të marrë shërbimet e “O’Ney”, atëherë ata do të hidhën në sulm për yllin tjetër të skuadrës franceze, Kylian Mbappe. Ky I fundit ka lënë shpesh herë të hapur mundësinë e një largimi nga Paris SG, ndërsa ashtu si gjatë merkatos së verë do të “ndezë” një tjetër garë të fortë mes Barcelonës dhe Real Madrid.

Football : Entrainement Paris Saint Germain 10/08/2019

Dy rivalët e përjetshëm u përplasën edhe për Neymar, ndërsa e njëjta gje do të ndodhë për Mbappe, pasi klubi madrilen ndjek prej kohësh sulmuesin francez.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Siri, rritet në 28 numri i të vdekurve nga shpërthimi në Idlib

Sipas një zyrtari të Mbrojtjes Civile lokale, numri i të vdekurve nga shpërthimi vdekjeprurës në qytetin veriperëndimor sirian, Idlib, është rritur në 28. Muhammed Haj...

Shpërthimi Vlorë, policia: Për motive pronësie, e vuri i biri

Policia e Vlorës ka mundur të zbardhë ngjarjen e ndodhur dje në këtë qytet, ku shpërtheu një sasi lënde eksplozive në oborrin e një...

Pretendohet se Trump ka zbuluar sekrete të SHBA-ve

Pretendohet se Presidenti i SHBA-ve Donald Trump në një aktivitet donacioni në New York ka zbuluar detaje sekrete të një sulmi të ndërmarrë nga...

Së fundi

Këta janë gjashtë shkaktarët që shkaktojnë sulm zemër!

Gjashtë shkaktarët që shpijnë në sulm të zemrës, alkooli, duhani. Një studim i shkencëtarëve së fundmi ka treguar se femrat kanë rrezik më të lartë...

Të rinjtë e plakur, rreziqet e jetës pa aktivitet

Vitet e adoleshencës dhe rinisë janë të rëndësishme dhe përkojnë me kohën kur aktiviteti fizik i njeriut supozohet të arrijë majat. Adoleshentët marrin hov, hormonet...

Krasniqi për Asociacionin: Serbia po kërkon hise të madhe në Kosovë

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës, Jakup Krasniqi, përmes një shkrimi në Facebook, ka reaguar lidhur më përplasjet në mes të Brukselit dhe Beogradit...