Balla: Shqipëri-NATO gjithmonë mirënjohëse major Tanushit

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i ka përcjellë mesazhin e lamtumirës major Klodian Tanushi, që humbi jetën gjatë misionit në Letoni. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Balla shkruan se sot e gjithë Shqiëria është në Ditë Zie Kombëtare në nderim të “Dëshmorit të Atdheut”. Sipas tij, Shqipëria dhe NATO do t’i jenë gjithmonë mirënjohës major Klodian Tanushit.

“Sot e gjithë Shqipëria jonë është në Ditë Zie Kombëtare në nderim të “Dëshmorit të Atdheut” major Klodian Tanushin, i cili humbi jetën në Letoni, si pasojë e shpërthimit të një mine, prej të cilës u nda nga jeta edhe nëntetarja Zarife Hasanaj.

Shpirti yt u prehtë paqe Major Tanushi! Shqipëria dhe NATO do të të jenë gjithmonë mirënjohëse!”, shkruan Balla.

 

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

“Boll më”, Basha: Largimi i Ramës është i panegociueshëm

Kryedemokrati Lulzim Basha ka sjellë një album me foto nga momentet kyçe të protestës së tetë kombëtare të opozitës që kërkon me ngulm largimin...

Australi, kleriku i Vatikanit Pell do të gjykohet për abuzim seksual

Kleriku më i lartë i Vatikanit që akuzohet ndonjëherë në skandalin e abuzimit seksual të Kishës Katolike Romake, kardinali australian George Pell, do të...

790 këngë ruse; Militiadh Bode i përkthen dhe i sjell në një libër

Në qytetin e Beratit u promovua libri me 790 këngë ruse që janë përkthyer në shqip, në ceremoni ishte edhe ambasadori i Rusisë në...

Së fundi

Kanada, në autobusë shkruhet: Mbulesa është Respekt, Nder dhe Forcë!

    Kanada, në autobusë shkruhet: Mbulesa është Respekt, Nder dhe Forcë! Kur Franca e lufton islamin me vela në të gjitha mënyrat, në Kanada një slogan...

U paraqitën si të Kosovës për të qëndruar në Angli, një vendim gjykate nuk ua rrezikon qëndrimin

Gjykata Supreme e Britanisë së Madhe ka vendosur që shqiptarët, të cilët kanë fituar shtetësinë si shqiptarë të Kosovës, mund ta mbajnë atë edhe...

Rusia shpreson të minimizojë ndikimin negativ në marrëdhëniet ruso-britanike

Zëdhënësi i Kremlimit, Dmitry Peskov, ka thënë se Moska shpreson të minimizojë ndikimin negativ në marrëdhëniet ruso-britanikte të shkaktuara nga helmimi i ish-spiunit rus,...