Bahtiri: Kam pritur që Thaçi ta padiste Dick Martyn, e jo mua

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, ka thënë se është i befasuar me padinë që i ka bërë Presidenti Hashim Thaçi.

Ai ka thënë se ka pritur nga Thaçi që këtë ta bënte dikur ndaj ish anëtarit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Dick Marty, transmeton Klan Kosova.

“Jam i befasuar me veprimin e bërë presidenti Thaçi, pasi që unë kam prit se ai do t’i bënte kallëzim penal Dick Martyt, e jo mua. Unë asnjëherë në jetën time nuk kam kërcënuar askënd personalisht, e aq më pak familjen e askujt. Unë jam i gatshëm 24 orë në ditë që t’i jepi sqarime organeve të drejtësisë, pavarësisht se një herë veçse kam dhënë deklaratë”, ka thënë Bahtiri përmes

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Plagosen tre ushtarë sirianë në sulmet ajrore izraelite

Në një sulm ajror izraelit sot ndaj një pozicioni ushtarak në Sirinë qendrore janë plagosur tre ushtarë, njofton agjencia zyrtare e lajmeve SANA. SANA, duke...

Rama ndryshon drejtuesit në disa qarqe, preket edhe sekretariati PS

Në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama ndryshoi tre drejtues në qarqet e Tiranës, Shkodrës dhe Lezhës. “Procesi zgjedhor nis me...

Këto ushqime nuk duhet t’i hani të papërpunuara!

Disa ushqime janë më të vërtetë të këqija për shëndetin tonë, nëse nuk përpunohen ose gatuhen së pari. Ka disa ushqime që mund të konsumohen...

Së fundi

Vetëm 55% e punonjësve kanë përfituar pagën prej 40 mijë lekësh

Janë rreth 97 mijë punonjës që u është miratuar pagesa prej 40 mijë lekësh si pjesë e paketës së dytë financiare dhe 95 mijë...

OBSH paralajmëron: Valë e dytë e koronavirusit

Derisa shumë vende të botës kanë lehtësuar masat kundër koronavirusit, Organizata Botërore e Shëndetësisë i ka paralajmëruar ato se mund të përballen me “valën...

Kompania amerikane nis testimin e vaksinës kundër COVID-19

Kompania amerikane e bioteknologjisë, Novavax, filloi testimin në njeri të vaksinës kundër koronavirusit dhe tha se në korrik pret rezultatet paraprake mbi efektivitetin dhe...