Avionët izraelitë kryen sulme mbi pozita të Hamasit në Gaza

Forcat ajrore izraelite kanë kryer sulm në lindje dhe jug të Gazës së bllokuar palestineze.

Dëshmitarët theksojnë se sulmi është kryer në pikën ushtarake të krahut ushtarak të Hamasit, brigadës “Izzedin el-Kassam” dhe në portin Han Yunus.
Nuk kanë dhënë informacione për viktimat eventuale në njerëz, ndërsa në port është shkaktuar dëm material. Nga ushtria izraelite ende nuk kanë komentuar këtë rast.
Mediat izraelite theksojnë se sulmet janë kryer disa orë pas sulmit raketor nga Gaza në qytetin Sderot, në jug të Izraelit.
Në këtë sulm nuk ka pasur viktima në njerëz. Pas sulmit, politikanët izraelitë bënë thirrje për përgjigje të ashpër.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

As Messi, as Suarez… Heroi i Barcelonës është Ter Stegen

Barcelona nuk mori më shumë se një pikë në “San Mames” me Athletic Bilbaon, madje nëse katalanët nuk dolën të humbur nga kjo sfidë...

ARRSH reagon pas akuzave të Bashës: Projekti për Unazën në përputhje me ligjin

Një ditë pas akuzave të kreut të PD, Lulzim Basha se projekti i ri i Unazës së re që parashikon prishjen e 317 objekteve...

Erdogan kritikon NATO-n për qëndrimin ndaj Sirisë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan sot kritikoi NATO-n, duke porositur se Turqia i është përgjigjur thirrjeve të NATO-s në shumë vende, ndërsa NATO...

Së fundi

Meta takon Avdullah Hotin: Shqipëria mbështet dialogun Kosovë – Serbi, forcat politike të Kosovës të jenë të bashkuara

Presidenti i republikës Ilir Meta ka zhvilluar një takim me kryeministrin Avdullah Hotin, i cili ka ardhur për vizitë në Tiranë. Meta shprehet se i...

Britania e Madhe nuk hap kufijtë me Shqipërinë, ja 57 vendet për të cilat prej 10 korrikut nuk aplikohet karantinimi i detyrueshëm

Britania e Madhe ka hapur kufijtë për 57 vende të botës, por Shqipëria nuk bën pjesë në to. Kjo do të thotë se kufiri ajror mes...

Këshilla të arta

https://youtu.be/gdVbCr7hBmY Titulli: Këshilla të arta Autor: Ebul Ferexh Ibn Xhevzi Përkthyes: Mr. Osman Osmani Redaktor: Bujar Vërbovci Kopertina: Bashkim Mehani Përgaditi për shtyp: Bashkim Avdiu Shtypi: FocusPrint – Shkup Për botuesin: Bashkim...