Avdullah Hoti i reagon Kadri Veselit: Listat e veteranëve nuk pastrohen nga ata që i kanë fryer

Kandidati për deputet, Avdullah Hoti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, i cili tha se do ta pastrojë listën e veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Hoti ka shkruar se kjo listë nuk mund të pastrohet nga ata që është fryer.

“Listat e veteranëve nuk pastrohen nga ata që i kanë fryer, por nga prokuroria. Mjafton që prokurorët të mos kërcënohen”, ka shkruar Hoti.

Veseli gjatë një vizite me ish-ushtarë të UÇK-së në rajonin e Drenicës ju ka premtuar se do ta bëjë pastrimin e listave të veteranëve.

“Partia Demokratike e Kosovës, si subjekt politik i dalë nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, do ta përfundojë atë që tashmë unë e kam nisur, pastrimin e listave të veteranëve të UÇK-së”, ka shkruar Veseli në Facebook.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Kore e Jugut, kryebashkiaku i Seulit llogaritet i zhdukur

Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon është zhdukur. Policia koreano-jugore ka nisur një kërkim të gjerë për të gjetur kryetarin e qytetit...

Forcat turke afishe mbi Afrin: Të bashkohemi kundër terroristëve

Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK), që kryejnë operacionin "Dega e Ullirit" në qytetin verior të Sirisë Afrin, kanë hedhur afishe nga ajri, me...

Meta:Beteja ime kryesore,rikthimi i sovranitetit të shqiptarëve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ftuar sot në emisionin “Kojshia Show” në RTV21 ka rrëfyer për herë të parë dhe betejën e tij...

Së fundi

“Apple” kompania e parë amerikane që vlen dy trilionë dollarë

Kompania teknologjike “Apple” u bë sot kompania e parë, e tregtuar publikisht nga SHBA, që arriti një kapitalizim tregu prej dy trilionë dollarësh, duke...

Maltë-Gazetarja e vrarë/ Arrestohet kreu i kabinetit të ish-kryeministrit Muscat

Tre vite pas vrasjes së gazetares investigative malteze Daphne Caruana Galizia, e cila akuzoi zyrtarë të lartë për korrupsion, dje është arrestuar shefi i...

Protesta në Bullgari/ Mijëra qytetarë kërkojnë largimin e kryeministrit Borisov

As festimet për ditën e pavarësisë së Bullgarisë, nuk i ndaloi qytetarët bullgarë të protestojnë dhe ti bëjnë thirrje kryeministrit Bojko Borisov dhe kryeprokurorit...