KURIOZITETE

Austri: Stop trenit për të shpëtuar drerin nën dëborë (video)

Spread the love

Hekurudhat Austriake kanë publikuar pamjet e pazakonta kur dy drejtues treni rendintë shpëtojnë një drer të mbetur nën dëborë.

Ngjarja ka ndodhur pranë Gesaeuse National Park, pasi është pikasur nga treni se si kafsha kishte mnbetur nën shtresë dëbore me brinjët pak jashtë, në luftë për të mbijetuar.

Austria po përjeton dhe ajo një dimër të pazakontë, me sasi bore deri në tre metra. /tesheshi.com/

Related posts

MISTERI/ “Mallkimi” i Tutankhamonit: varri që u morri jetën 22 personave

dritatv

Historia prekëse, kështu kjo vajzë jua kishte paguar banorëve borxhet!

dritatv

Emri Muhammed në listën e emrave më të preferuar në Angli dhe Uells

dritatv

Leave a Comment