KURIOZITETE

Austri: Stop trenit për të shpëtuar drerin nën dëborë (video)

Spread the love

Hekurudhat Austriake kanë publikuar pamjet e pazakonta kur dy drejtues treni rendintë shpëtojnë një drer të mbetur nën dëborë.

Ngjarja ka ndodhur pranë Gesaeuse National Park, pasi është pikasur nga treni se si kafsha kishte mnbetur nën shtresë dëbore me brinjët pak jashtë, në luftë për të mbijetuar.

Austria po përjeton dhe ajo një dimër të pazakontë, me sasi bore deri në tre metra. /tesheshi.com/

Related posts

Turqi, zbulohet guri për bluarje 2.700 vjet i vjetër

dritatv

Tragjedia që i ndodhi kësaj ruseje dhe reagimi i Kremlinit

dritatv

Bullizmi: ku e çoi dhuna psikologjike këtë 10-vjeçare në Angli

dritatv

Leave a Comment