Artan Fuga: Zgjedhjet e parakohshme janë në favor të qeverisë

Akademiku Artan Fuga shprehet se zgjedhjet e parakohshme janë në favor të qeverisë.

Fuga vlerëson se, i është dukur e gabuar logjika e një kryetari partie opozitare që u shpreh se kompromisi për kodin zgjedhor ka sens nëse bëhen zgjedhjet e parakohëshme këtë pranverë.

Për pedagogun Artan Fuga, zgjedhjet e parakohëshme tani janë tërësisht në favor të qeverisë dhe në dëm të opozitës.

Postimi i Artan Fugës:

Zgjedhjet e parakohëshme sigurisht tani janë në favor të qeverisë

——-

Dëgjova një kryetar partie opozitare që u shpreh se kompromisi për kodin zgjedhor ka sens nëse bëhen zgjedhjet e parakohëshme këtë pranverë.

Llogaritje krejt e gabuar!!!

Zgjedhjet e parakohëshme tani janë tërësisht në favor të qeverisë dhe në dëm të opozitës.

Kjo e thënë ftohtë dhe me neutralitet.

Ndoshta deputetët e opozitës nxitohen të rihyjnë në Kuvend sepse helbete u bë kohë pa punë, por sa për rezultatin politik të zgjedhjeve të parakohëshme, e sigurt që është në shërbim të qeverisë.

Hapi më i zgjuar i qeverisë do të kishte qenë pikërisht shpërndarja e këtij parlamenti kukull dhe mjaft karagjoz duke e ndërprerë rënien e saj para kohe dhe marrë veten me një fushatë elektorale.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Po mbetemi pa gjykata? Rama: Më mirë djepi bosh se shejtani brenda

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish në rrjetet sociale për vetingun, duke shkruar “Më mirë djepi bosh se shejtani brenda”.  “Po mbetemi pa gjykata të...

A jemi vërtet ajo që hamë? Njiheni trupin tuaj nga kjo video

Gjithmonë thuhet se se ne jemi ajo që hamë. Por a është me të vërtetë kështu? Një video e postuar në Facebook tregon mahnitshëm...

Kolegji Zgjedhor përjashton Fredi Bejlerin nga gara për Himarën

Kolegji Zgjedhor ka lënë në fuqi vendimin e KQZ për kandidatin e Bashkisë Himarë Fredi Bejleri. KQZ më herët e kishte përjashtuar Bejlerin si...

Së fundi

Lajmet dt: 05 / 08 / 2020

https://youtu.be/3HFTOVxGm-A 181 infeksione të reja me koronavirus jane shenuar gjate 24 oreve te fundit ne zvicer. Zyra Federale e Shëndetit Publik ka raportuar se numri...

Zemaj i bie pishman, e anulon vendimin e djeshëm për rregullimin e çmimit të barnave

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj sot është takuar me përfaqësues të Odës së Farmacistëve të Kosovës, të Shoqatës Farmaceutike të Kosovës, të Shoqatës së...

MSh: Humbin jetën 6 pacientë, 139 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot se janë 139 raste të reja të prekura nga Covid 19, ndërkohë që kanë humbur jetën 6 pacientë, duke...