TEKNOLOGJI

Arrin Nokia X misterioz

Spread the love

Pas publikimit të disa telefonave të rinj në panairin MWC 2018, përfshirë Nokia 6 (2018) dhe Nokia 8 Sirocco, HMD Global po përgatit publikimin edhe të një modeli të ri, i cili do të ketë emrin Nokia X.

Pritet që telefoni i ri do të prezantohet më 27 prill në Kinë.

Nokia X do të ketë 4GB ose 6GB RAM,  procesor Qualcomm Snapdragon ose MediaTek dhe do të jetë i dedikuar për segmentin e mesëm të tregut.

Tash për tash nuk dihet nëse Nokia X do të jetë i dedikuar për tregun global, apo do të prezantohet vetëm në Azi.

Nokia X nuk do të ketë lidhje me modelet e vjetra dhe metët të shihet se çfarë çmimi do të ketë./Kosova Post/

Related posts

Ky është aplikacioni më i përdorur në botë!

dritatv

Samsung konfirmon telefonin e parë 5G

dritatv

Gabim softuerik i Facebook-ut, ekspozohen fotografitë e 6.8 milionë përdoruesve

dritatv

Leave a Comment