Arrihet marrëveshja, City bën goditjen e parë këtë verë

Është arritur marrëveshja mes Juventusit dhe Manchester Cityt për transferimin e Joao Cancelos në ‘Etihad Stadium’.

Joao Cancelo do të jetë transferimi i parë i Manchester Cityt këtë verë.

Është Pep Guardiola që ka kërkuar transferimin e Cancelos, për t’ia rritur konkurrencën Kylian Walker në krahun e djathtë.

Sipas medieve angleze, kjo çështje është zgjidhur pas qëndrimit në Londër të drejtorit sportiv të Juventusit, Fabio Paratici.

Cancelo te Manchester City do të përfitojë 5.4 milionë euro, rreth një milionë më shumë se sa merr te Juventus.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

SHBA, sinjal për mbulimin e vrasjes së Khashoggit

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të SHBA-ve, John Bolton, ka mbrojtur idenë e tij se regjistrimet në lidhje me vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi...

“Rrahje krahësh” mes burrave të PDK-së dhe atyre të PSD

Përshëndetje e ngrohte dhe tejet mall i ngjante sot përshëndetja mes deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës dhe atij të Partisë Socialdemokrate. Në pritje të...

Kryeministri Yildirim kandidat për kryetar të Parlamentit të Turqisë

Grupi parlamentar i Partisë AK i ka dorëzuar kryesisë së Kuvendit propozimin për kandidaturën e kryeministrit të Turqisë Binali Yıldırım për kryetar të...

Së fundi

Meta takon Avdullah Hotin: Shqipëria mbështet dialogun Kosovë – Serbi, forcat politike të Kosovës të jenë të bashkuara

Presidenti i republikës Ilir Meta ka zhvilluar një takim me kryeministrin Avdullah Hotin, i cili ka ardhur për vizitë në Tiranë. Meta shprehet se i...

Britania e Madhe nuk hap kufijtë me Shqipërinë, ja 57 vendet për të cilat prej 10 korrikut nuk aplikohet karantinimi i detyrueshëm

Britania e Madhe ka hapur kufijtë për 57 vende të botës, por Shqipëria nuk bën pjesë në to. Kjo do të thotë se kufiri ajror mes...

Këshilla të arta

https://youtu.be/gdVbCr7hBmY Titulli: Këshilla të arta Autor: Ebul Ferexh Ibn Xhevzi Përkthyes: Mr. Osman Osmani Redaktor: Bujar Vërbovci Kopertina: Bashkim Mehani Përgaditi për shtyp: Bashkim Avdiu Shtypi: FocusPrint – Shkup Për botuesin: Bashkim...