Arbnora Fejza-Idrizi përsëri në Librin e Rekordeve Guinness

Arbnora Fejza Idrizi nga Skënderaj ka hyrë në Librin Ginis me punimin e saj të letrës.

“Është një vazo 3D me lule dhe flamuj qe e kanë njohur Kosovën. Janë përdorur 69mije copa letre origami, e veçantë e punimit është sepse është punuar pa ngjitës. Punimi paraqet popullin tonë të përvuajtur dhe te bashkuar ndërsa lulet dëshmorët” ka thënë në një prononcim për portali.info Fejza Idrizi.

“Në ketë punim kemi punuar 15 ditë nga 4 orë. Vëzhgimi ka qene nga dy profesor te kualifikuar te artit, një arkitekt dhe ndihmës kanë qene 8 nxënës. Ndërsa punimi është punuar tërësish nga unë” ka shtuar Idrizi.

Nga dje Arbnora ka marrë edhe konfirmimin zyrtar me email se punimi i saj është pranuar dhe nga tash zyrtarisht mbanë titullin për rekord botëror në librin Ginis.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Trump beson se Koreja e Veriut do ta mbajë fjalën

    Presidenti i SHBA-ve Donald Trump shprehu besimin se Koreja e Veriut do t’i mbetet besnik fjalës së dhënë dhe se do t’i ndalë testimet...

Barça fiton edhe pa Messin, tani titulli më pranë

Pa Lionel Messin, që ndenji në shtëpi për të shijuar ardhjen në jetë të fëmijës së tij, Ciro, Barcelona vijoi ecurinë pozitive, duke marrë...

Agim Veliu konfirmon përplasjet brenda LDK-së… Kush do ta pasojë Isa Mustafën?

    Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, reagoi sot ashpër pasi anëtari i kësaj partie, deputeti Driton Selmanaj, ftoi Shpend Ahmetin t’i bashkohet LDK-së. Veliu tha se...

Së fundi

Lajmet dt: 05 / 08 / 2020

https://youtu.be/3HFTOVxGm-A 181 infeksione të reja me koronavirus jane shenuar gjate 24 oreve te fundit ne zvicer. Zyra Federale e Shëndetit Publik ka raportuar se numri...

Zemaj i bie pishman, e anulon vendimin e djeshëm për rregullimin e çmimit të barnave

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj sot është takuar me përfaqësues të Odës së Farmacistëve të Kosovës, të Shoqatës Farmaceutike të Kosovës, të Shoqatës së...

MSh: Humbin jetën 6 pacientë, 139 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot se janë 139 raste të reja të prekura nga Covid 19, ndërkohë që kanë humbur jetën 6 pacientë, duke...