• Home
  • TEKNOLOGJI
  • Apple së shpejti me celularë që kontrollohen pa u prekur fare
TEKNOLOGJI

Apple së shpejti me celularë që kontrollohen pa u prekur fare

Spread the love

Apple po punon për një iPhone që mund t’u jepen komanda pa u prekur fare. 

Sipas “Bloomberg”, kjo do të thotë që këta celularë mund të kontrollohen pa prekur ekranin, thjesht duke lëvizur gishtin pranë tij.

Mendohet se një teknologji e tillë do të jetë gati brenda dy vitesh dhe do të ndihmojë kompaninë Apple që të diferencohet nga të tjerët në një treg të mbipopulluar.

Aktualisht, iPhone X ka një opsion që quhet “3D Touch” që i përgjigjet presionit që i ushtrohet me gisht./Top Channel/

Related posts

Publikohen fotot e kabinës së Mercedes G

dritatv

NASA investon në teknologji të reja

dritatv

Samsung paditet me 3 milionë dollarë, kjo është arsyeja!

dritatv

Leave a Comment