Apple planifikon të nxjerrë iPhone SE 2: Çmimi deri në 500 dollarë

Duket sikur po kthehemi në ciklin e spekulimeve për produktet e reja të Apple.

Raporti aziatik Nikkei kohët e fundit raportoi se Apple planifikon të nisë një telefon vitin e ardhshëm që kushton jo më shumë se 500 dollarë, duke zëvendësuar praktikisht iPhone SE 2016.

Një nga analistët më të njohur të Apple, Ming Chi-Kuo, parashikoi që kompania do të niste një telefon kompakt, me kosto të ulët, për të rritur performancën në fillim të vitit të ardhshëm.

Në parashikimin e tij, Kuo deklaroi se telefoni i ri duhet të ketë çipin e fundit A13 Bionic dhe 3 GB RAM.

Dy vjet më parë, një numër i madh i imazheve “të rrjedhura” të telefonit iPhone SE 2 u shfaqën në internet, por Apple kurrë nuk e prezantoi zyrtarisht, duke kujtuar iPhone 8 të lansuar në të njëjtin vit, kështu që spekulohet se telefoni mund të përbëjë bazën e modelit SE 2.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

“Dhurimi i Lartësirave të Golanit nga Trumpi forcoi tendencën e aneksimit”

Drejtuesi i fushatës "The Electronic Intifada", Asa Winstanley që bën publikime dhe përpjekje për Palestinën nëpërmjet internetit tha se "dhurimi" i Lartësirave të Golanit...

Ndryshimet ligjore, Shoqata Kombëtare e Armëve padit Floridan

    Shoqata Kombëtare e Armëve të Zjarrit ka paditur shtetin e Floridës për miratimin e një ligji, që ngre moshën minimale për të blerë armë...

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së vizitë zyrtare në Kinë

    Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres, është nisur për një vizitë zyrtare në Kinë, ku pritet të takojë...

Së fundi

Qeveria paralajmëron vendim të ri për reciprocitetin me Serbinë

Tregu kosovar është vërshuar me produkte të importuara nga Serbia. Këtë e ka mundësuar heqja e taksës më 31 mars nga Qeveria në detyrë. Statistikat tregojnë...

Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173. Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...