Apple “mposht” Amazon dhe vendos rekordin historik në treg

Apple është bërë kompania e parë publike në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që ka kapur vlerën e një trilionë dollarëve.

Kjo shifër është arritur pasditen e sotme, teksa aksionet e prodhuesit të IPhone u rritën me mbi 207 dollarë.

Apple dhe Amazon po “luftonin” prej rreth një jave, për t’u bërë kompania e parë që arrinte këtë vlerë në treg.

Tashmë edhe Amazon është shumë pranë arritjes së kësaj vlere, ashtu si edhe dy kompanitë e tjera amerikane Alphabet Inc, dhe Microsoft./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Rrëfimi i Tares, nga sporti te shëndeti: Dikur rrezikoja të vdisja

      “Është aq i zoti sa në ditët e sotme nuk habit askënd për atë që bën. Nuk habit as kur tërhiqet nga akordet për...

Taksa ka dëmtuar marrëdhëniet SHBA-Kosovë

Marrëdhëniet bilaterale mes SHBA-së dhe Kosovës janë dëmtuar. Kështu ka thënë diplomati amerikan, Philip Reeker, në një konferencë qe po mbahet në Shkup. Sipas Reeker,...

Dugolli i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje

Kryetari i VV-së, Albin Kurti ka njoftuar se nga sot kësaj partie i është bashkuar ish i burgosuri politik dhe ish atasheu ushtarak në...

Së fundi

Gjeni 3 zgjidhjet e këtij ushtrimi matematikor duke lëvizur vetëm një fije shkrepse

Nëse jeni një fans i vërtetë i enigmës, kjo foto do vërë në punë trurin dhe imagjinatën tuaj. Kushtojini vëmendjen detajeve të vogla dhe...

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Britaninë e Madhe shkon në 39 045 persona

Qeveria britanike ka njoftuar se 111 persona kanë ndërruar jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend. Kështu, zyrtarisht numri total i viktimave...

Itali: 101 ditë nga fillimi i pandemisë, 60 viktima dhe 178 raste të reja në 24 orë

Sot mbushen 101 ditë nga dita kur në Itali u verifikua viktima e parë nga Covid 19. Ai ishte 78 vjeçari Andrea Trevisian, banor i...