TEKNOLOGJI

Apple “mposht” Amazon dhe vendos rekordin historik në treg

Spread the love

Apple është bërë kompania e parë publike në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që ka kapur vlerën e një trilionë dollarëve.

Kjo shifër është arritur pasditen e sotme, teksa aksionet e prodhuesit të IPhone u rritën me mbi 207 dollarë.

Apple dhe Amazon po “luftonin” prej rreth një jave, për t’u bërë kompania e parë që arrinte këtë vlerë në treg.

Tashmë edhe Amazon është shumë pranë arritjes së kësaj vlere, ashtu si edhe dy kompanitë e tjera amerikane Alphabet Inc, dhe Microsoft./Top Channel/

Related posts

SUEDI, “Volvo” tërheq gjysmë milioni automjete në të gjithë botën

dritatv

29 aplikacionet që duhet t’i fshihni menjëherë, janë të rrezikshme!

dritatv

Treni me shpejtësi 600 kilometra në orë prezantohet në Kinë

dritatv

Leave a Comment