KURIOZITETE

Apokaliptike: rrëshqitje toke në Kinë gjatë tajfunit Lekim (video)

Spread the love

Të paktën 13 njerëz u vranë dhe 16 u zhdukën në një rrëshqitje toke, pasi goditi tajfuni Lekim në Kinën lindore, njoftoi televizioni kombëtar.

Pamjet që u ofruan ishin vërtet tronditëse.

Mediat vendase thonë se rreth një milion njerëz u evakuuan para se ardhjes se tajfunit dhe se afro 100,000 njerëz janë në akomodim të përkohshëm.

Lekim është tajfuni më i madh në pesë vitet e fundit dhe i nënti që goditi Kinën këtë vit. /tesheshi.com/

China Xinhua News

@XHNews

A landslide occurs at an entrance to an expressway tunnel in Zhejiang, China, after Typhoon Lekima hit land

Embedded video

183 people are talking about this

Related posts

Mont Saint Michel, perla turistike franceze

dritatv

Muslimanët e Ballkanit festojnë Pavarësinë e Kosovës në Londër (Foto, video)

dritatv

Parisi, Hong Kongu dhe Singapori, qytetet më të shtrenjta në botë!

dritatv

Leave a Comment