Apelon ministria: Kujdes mashtrimeve me bileta fluturimi

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit me anë të një videoje sensibilizuese u bën thirrje qytetarëve të Republikës së Kosovës, veçanërisht diasporës që të mos bien pre e mashtrimeve me bileta të fluturimeve.

Përmes kësaj, Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, ka për qëllim evitimin e situatave të viteve të kaluara, të mashtrimit me bileta të fluturimeve.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Europa League, tre skuadra shqiptare zbresin sot në fushë

Mbrëmjen e sotme, 3 ekipe shqiptare, Partizani, Laçi dhe Luftëtari do të zhvillojnë ndeshjet e tyre të kthimit të Europa League. Në ndeshjet e para,...

Zbulimi në Grendlandë që lumturoi shkencëtarët

Shkencëtarët janë surprizuar me zbulimin e ri në Grendlandë. Ata gjetën 50 liqene të reja  me ujë të rrjedhshëm, nën shtresën e akullt. Më...

Ishujt Bahame, 1.300 të zhdukur nga uragani Dorian

Si pasojë e uraganit Dorian i cili goditi Ishujt Bahame ende 1.300 persona llogariten si të zhdukur. Sipas lajmit të BBC, në një deklaratë nga...

Së fundi

Meta takon Avdullah Hotin: Shqipëria mbështet dialogun Kosovë – Serbi, forcat politike të Kosovës të jenë të bashkuara

Presidenti i republikës Ilir Meta ka zhvilluar një takim me kryeministrin Avdullah Hotin, i cili ka ardhur për vizitë në Tiranë. Meta shprehet se i...

Britania e Madhe nuk hap kufijtë me Shqipërinë, ja 57 vendet për të cilat prej 10 korrikut nuk aplikohet karantinimi i detyrueshëm

Britania e Madhe ka hapur kufijtë për 57 vende të botës, por Shqipëria nuk bën pjesë në to. Kjo do të thotë se kufiri ajror mes...

Këshilla të arta

https://youtu.be/gdVbCr7hBmY Titulli: Këshilla të arta Autor: Ebul Ferexh Ibn Xhevzi Përkthyes: Mr. Osman Osmani Redaktor: Bujar Vërbovci Kopertina: Bashkim Mehani Përgaditi për shtyp: Bashkim Avdiu Shtypi: FocusPrint – Shkup Për botuesin: Bashkim...