• Home
  • KURIOZITETE
  • Angli: çertifikohet klubi i parë i futbollit në botë që nuk ndot mjedisin
KURIOZITETE

Angli: çertifikohet klubi i parë i futbollit në botë që nuk ndot mjedisin

Spread the love

 

 

Forest Green Rovers, ekip që luan në Ligën e 4-të angleze, bëhet skuadra e parë e futbollit profesionist në botë që merr një certifikatë nga Kombet e Bashkuara si jo ndotës të mjedisit.

Klubi ka pranuar disa masa për të arritur këtë, duke filluar që nga përdorimi i automjeteve elektrike.

Po ashtu, stadiumi i tyre 2000 vendesh furnizohet tërësisht nga energjia e rinovueshme.

“Klubet e futbollit mund të ndikojnë në shoqërinë dhe të nxisin ndryshimin. Për ta bërë këtë, ata duhet të japin shembull të mirë”,tha pronari i klubit dhe drejtori i Energjisë së Rinovueshme, Dale Vince. /tesheshi.com/

Related posts

Gjumi i paktë trefishon mendimet për vetëvrasje te të rinjtë

dritatv

Videoja që u bë virale gjatë ceremonisë së ditëlindjes së Mbretëreshës Elisabet

dritatv

7 pyetje që duhet t’i bëni partnerit, para se të hyni në një lidhje

dritatv

Leave a Comment