Ambasadorja Yuri Kim mbërrin në Kryesinë e Kuvendit, nis takimin me Taulant Ballën

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka shkuar këtë paradite në Kryesinë e Kuvendit.

Ambasadorja Kim po zhvillon një takim me kreun e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Takimi sapo ka nisur, ndërsa më poshtë iu sjellim pamjet e para kur ambasadorja hyn në Kuvend dhe nis takimin me Ballën, ndërsa nuk dihen ende temat që do të diskutohen.

Ambasadorja Yuri kim po zhvillon takime me shumicën e politikanëve në vend, pas marrjes zyrtarisht të detyrës, në fund të muajit janar.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Opozita në protestë, Ruçi: PS-së i shtohet një tjetër deputet

Ndërsa jashtë opozita e bashkuar po proteston kundër qeverisë Rama, në nisje të seancës plenare kryeparlamentari Ruçi njoftoi se një tjetër deputet i është...

Turqi, gjithsej 670 të infektuar me koronavirus dhe 9 viktima

Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca, njoftoi se numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus në vend është rritur në 670, ndërsa i...

Familja e varfër që jeton me 10 mijë lekë në muaj

Pesë anëtarë të familjes Gjikola në fshatin Sopot të Bulqizës jetojnë me vetëm një ndihmë 100 mijë lekë të vjetra. Malvina Gjikola, e cila kujdeset...

Së fundi

Manastirliu tek ‘Shefqet Ndroqi’: Nisin përgatitjet për ta kthyer në COVID2

Teksa shifrat e të prekurve me COVID-19 janë rritur ndjeshëm në vendin tonë, në spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi”, ku kanë nisur përgatitjet për t’u...

Maqedoni: 123 persona të shëruar dhe 88 raste të reja me covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë realizuar 973 teste, ndërsa janë regjistruar 88 raste të reja me COVID-19. Sipas qyteteve:...

Mosrespektimi i masave, dënimi deri në 12 vjet burgim e 8 mijë euro gjobë

Policia e Kosovës nga dita e martë do të nisë shqiptimin e gjobave për qytetarët që nuk respektojnë masat e dala nga Qeveria e...