Altun: Turqia e vendosur dhe e përkushtuar edhe në luftën kundër DAESH-it

Kreu i Departamentit të Komunikimeve të Presidencës, Fahrettin Altun tha se Turqia është e vendosur për të vazhduar luftën kundër organizatës terroriste DAESH.

“Turqia është fokusuar dhe është e vendosur të vazhdojë luftën kundër DAESH-it dhe në të njëjtën kohë është një vend që është përkushtuar plotësisht të luftojë kundër terroristëve frikacakë të kësaj organizate terroriste. DAESH-i është armik i Turqisë dhe kjo e fundit nuk do të heqë kurrë dorë nga lufta kundër organizatës terroriste deri në zhdukjen e plotë të saj”, shkroi Altun në Twitter.

Edhe Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) tha se Turqia është shteti i vetëm që bën një luftë në kuptimin e vërtetë të fjalës kundër DAESH-it.

“E nënvizoj se jemi të gatshëm të marrim çdo lloj përgjegjësie në çështjen e terroristëve të DAESH-it, që ndodhen ende në Siri” u shpreh Presidenti Erdogan.  

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

SHBA: nusja martohet me dhëndërrin e vdekur

Jessica Padget nga Shtetet e Bashkuara, zgjodhi ta bëjë dasmën me burrin e saj të vdekur, pikërisht në datën që duhej të martoheshin. James Murphy,...

Kurban Bajrami në Shqipëri; Ritet fetare kryhen në të gjitha xhamitë e vendit

Në kuadër të festës së Kurban Bajramit gjatë ditës së djeshme dhe të sotme është festuar me madhështinë e duhur ceremonia e therjes së...

Çavusoglu: Izraeli duhet të japë llogari

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu sot në Antalya deklaroi se Izraeli duhet të japë përgjegjësi për terrorin që ushtron ndaj palestinezëve, në...

Së fundi

“Marshim për bashkim”, Vetëvendosje nuk humb kohë: Shqiptarët s’e kanë luksin ta shohin 28 Nëntorin thjesht si festë, është projekt i pazbatuar

Lëvizja Vetëvendosje me qendër në Tiranë ka njoftuar se me 28 nëntor (data e shpalljes së pavarësisë)...

Nëse vuani nga diabeti, pini kafe! Mësojeni arsyen!

Rreth kafesë janë bërë shumë studime, ku shkencëtarë të ndryshëm kanë arritur në konkluzione dhe mendime të ndryshme në fund. Por sëfundmi shkencëtarët kanë arritur...

Çanak paralajmëron trazira në veri të Kosovës, të nxitura nga Rusia

Kryetari i Lidhjes së Sociademokrate të Vojvodinës dhe Këshillit për Integrime Evropiane në Parlamentin e Serbisë, Nenad Çanak, ka thënë se në...