Albin Kurti lajmërohet nga Bundestagu gjerman

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti me bashkëpartiakët ka shkuar për vizitë zyrtare në Bundestagun gjerman.

“Në këto katër takime të ndara diskutuam rreth zhvillimeve politike në Kosovë dhe rajon, për fushatën zgjedhore në Kosovë drejt 6 tetorit, për idetë e VETËVENDOSJE!-s për daljen nga kriza socio-ekonomike dhe luftimin e korrupsionit dhe krimit, për dialogun e ardhshëm me Serbinë etj.”, ka thënë Kurti. Gazeta Blic

Postimi i plotë:

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Detajet e reja/ Nuk e la familja të ikte jashtë, 16-vjeçari vetëvaret në kasolle

Dalin në dritë detaje të reja nga vetëvrasja e një 16-vjeçari në fshatin Verri të Fierit. Adoleshenti...

Zaev: Rikonstruimi i qeverisë do të ndodhë së shpejti

    Kryeministri Zoran Zaev në një intervistë për Agjencinë Informative të Maqedonisë, ka folur edhe për rikonstruimin e Qeverisë. Ai thotë se rikonstruimi do të...

Taksat që kërkon biznesi: Të gjithë në TVSH. Taksë luksi për vilat në bregdet

Komuniteti i biznesit doli me një sërë kërkesash për paketën fiskale të vitit të ardhshëm. Propozimet prekin taksat kryesore, që nga TVSH, tatimi mbi pagat...

Së fundi

LDK e “shqetësuar” për mos liberalizim të vizave, kërkon seancë të jashtëzakonshme

Lidhja Demokratike e Kosovës nëpërmjet një komunikate për media kanë kërkuar seancë të jashtëzakonshme në lidhje me mos liberalizim të vizave. Ata për këtë ia...

“AFP”: Ja katër vendet e BE që po mbajnë peng hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Prestigjiozja franceze “AFP” i ka kushtuar sot një artikull çështjes së hapjes ose jo të negociatave të...

Gjuriç i përgjigjet KFOR-it, tregon kur mund të hyjë ROSU në Veri

Marko Gjuriç e ka quajtur të pasaktë deklaratën e zëdhënësit të KFOR-it, Vincenzo Grasso se ROSU mund të hyjë në veri të Kosovës pa...