KOSOVA

Albin Kurti lajmërohet nga Bundestagu gjerman

Spread the love

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti me bashkëpartiakët ka shkuar për vizitë zyrtare në Bundestagun gjerman.

“Në këto katër takime të ndara diskutuam rreth zhvillimeve politike në Kosovë dhe rajon, për fushatën zgjedhore në Kosovë drejt 6 tetorit, për idetë e VETËVENDOSJE!-s për daljen nga kriza socio-ekonomike dhe luftimin e korrupsionit dhe krimit, për dialogun e ardhshëm me Serbinë etj.”, ka thënë Kurti. Gazeta Blic

Postimi i plotë:

Related posts

Veseli për familjarët e të pagjeturve: Kanë të drejtë të jenë të pakënaqur me ne!

dritatv

Mustafa: Bllokimi i KQZ-së nga presidenti Thaçi është i kundërligjshëm

dritatv

New York Times: Vdes mbrojtësi i të drejtave të njeriut dhe disidenti Adem Demaçi

dritatv

Leave a Comment