Aksidenti me dy viktima në Tiranë, arrestohet shoferi 18-vjeçar

Policia e Tiranës bën me dije se ka arrestuar shoferin 18-vjeçar, i cili drejtonte automjetin, duke humbur kontrollin e për pasojë u shkaktuan dy viktima.

Sipas policisë, 18-vjeçari F.Sh u arrestua nën akuzat e drejtimit të parregullt të mjetit dhe për shkeljen e rregullave të qarkullimit ligjor.

Njoftimi i policisë:

Tiranë

Lidhur me aksidentin e ndodhur në aksin e vjetër rrugor Elbasan-Tiranë, ku humbën jetën dy shtetase, në përfundim të veprimeve hetimore nga Seksioni i Hetimit të Aksidenteve Rrugore, në Komisariatin Rajonal të Policisë Rrugore Tirane, u arrestua në flagrancë për veprat penale “Shkelja e rregullave të  qarkullimit rrugor “ dhe “Drejtim i mjetit në mënyrë të parregullt”, shtetasi F. SH.,18 vjeç banues në Bërzhitë.

Arrestimi i këtij shtetasi u krye, pasi më datë 09.11.2019, rreth orës 23.30’, në rrugën e vjetër Elbasan-Tiranë, në fshatin Berzhitë, duke drejtuar automjetin tip “Alfa Romeo”, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga e më pas është përplasur me një pemë.

Si pasojë ndërruan jetë shtetaset D.T 17 vjeçe, dhe S.S 17 vjeçe,  ndërsa kanë mbetur të  dëmtuar  vetë drejtuesi mjetit dhe dy pasagjerët shtetasit E.A dhe O. M, të cilët ndodhen nen kujdesin mjekesor, jashtë rrezikut për jetën.

Nga verifikimi i dokumentacionit, rezultoi se drejtuesi i mjetit shtetasi F.Sh, drejtonte automjetin i pa pajisur me Leje Drejtimi të grupit “B”.

Drejtuesi i mjetit u verifikua me aparatin alkool testues, ku rezultoi se sasia e alkooli ne frymemarrje ishte 0.17 mg/l. Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

BE mbështetje Italisë për prodhimin e biokarburanteve

  Komisioni i Bashkimit Europian ka miratuar planin e Italisë për të mbështetur me 4.7 miliardë euro prodhimin e biokarburanteve dhe biometanit të avancuar. Komisioni i...

Turizmi/Klosi në Rusi: Shqipëria, destinacioni me më shumë të ardhme në tregun turistik europian

Nga sesioni i 23-ë i Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës Botërore të Turizmit (UNTWO), në Shën Petersburg, ku Shqipëria ishte për herë të parë...

Itali/ Sekuestrohen mbi 650 kg kokainë, mes të arrestuarve edhe një shqiptar

Mbi 650 kg kokainë janë sekuestruar nga një operacion i policisë Italiani në Livorno, duke arrestuar 5 persona, mes të cilëve edhe shqiptari i...

Së fundi

Lajmet dt: 05 / 08 / 2020

https://youtu.be/3HFTOVxGm-A 181 infeksione të reja me koronavirus jane shenuar gjate 24 oreve te fundit ne zvicer. Zyra Federale e Shëndetit Publik ka raportuar se numri...

Zemaj i bie pishman, e anulon vendimin e djeshëm për rregullimin e çmimit të barnave

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj sot është takuar me përfaqësues të Odës së Farmacistëve të Kosovës, të Shoqatës Farmaceutike të Kosovës, të Shoqatës së...

MSh: Humbin jetën 6 pacientë, 139 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot se janë 139 raste të reja të prekura nga Covid 19, ndërkohë që kanë humbur jetën 6 pacientë, duke...