Aksident në Kavajë/ Përplasen dy automjete, 1 i plagosur

Një aksident automobilistik ka ndodhur këtë mengjes në Kavajë, pranë vendit të quajtur Kryeluzje. Policia dhe ambulanca shkuan në vend ngjarje.

Gazetari Kelment Baci raporton se si pasojë e përplasjes së dy mjeteve një person ka mbetur i lënduar dhe po merr ndihmën mjeksore në spitalin e Kavajës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Shkak i aksidentit dyshohet se është manovra për shmangien nga njëra prej mjeteve të një grope duke i ngushtuar rrugën mjetit tjetër çka ka shkaktuar përplasjen.

Një prej mjeteve transportonte xhama dhe pas përplasjes ato janë shpërndarë në rrugë duke shkaktuar vështirësi në qarkullimin e mjeteve deri në bllokimin e saj duke shkaktuar radhë të gjata.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Dëbohet direkt nga burgu kosovari i cilësuar si “rrezikues islamik”

Në njërin prej dy aeroplanëve që sot rreth orës 9.40 janë nisur me refugjatë nga aeroporti Karlsruhe-Baden, ka pasur edhe persona që do të...

Simiç tregon ç’është biseduar me ambasadorin Kosnett dhe pse u ftua ai ta vizitojë veriun!

Sërish është konfirmuar retorika e Prishtinës, por edhe ajo e Mitrovicës jugore, e cila po e rrezikon paqen e stabilitetin në veri të Kosovës...

Hapet përkohësisht vendkalimi kufitar Refah

Egjipti ka hapur për katër ditë vendkalimin kufitar Refah në të dyja drejtimet për situata humanitare, studentë dhe për të bllokuarit. Qindra persona që në...

Së fundi

Lajmet dt: 05 / 08 / 2020

https://youtu.be/3HFTOVxGm-A 181 infeksione të reja me koronavirus jane shenuar gjate 24 oreve te fundit ne zvicer. Zyra Federale e Shëndetit Publik ka raportuar se numri...

Zemaj i bie pishman, e anulon vendimin e djeshëm për rregullimin e çmimit të barnave

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj sot është takuar me përfaqësues të Odës së Farmacistëve të Kosovës, të Shoqatës Farmaceutike të Kosovës, të Shoqatës së...

MSh: Humbin jetën 6 pacientë, 139 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot se janë 139 raste të reja të prekura nga Covid 19, ndërkohë që kanë humbur jetën 6 pacientë, duke...