• Home
  • BALLKANI
  • Aksident në Austri, të plagosur shtetasit nga Maqedonia
BALLKANI

Aksident në Austri, të plagosur shtetasit nga Maqedonia

Spread the love

Disa persona u plagosën në aksidentin që ndodhi si pasojë e përplasjes së një autobusi nga Maqedonia dhe një kamioni në afërsi të Linzit të Austrisë.

Sipas Kryqit të Kuq austriak, dy udhëtarë të autobusit nga Maqedonia u plagosën rëndë, gjashtë të tjerë pësuan lëndime të lehta, ndërsa udhëtarët e tjerë kanë kaluar pa pasoja.

Edhe Ministria e jashtme e Maqedonisë konfirmoi aksidentin dhe shtoi se janë në kontakt të vazhdueshëm me autoritet austriake.

Sipas policisë austriake, aksidenti ndodhi kur autobusi nga Maqedonia ndaloi për shkak të një defekti dhe u përplas nga kamioni, që transportonte lëndë drusore./Top Channel/

Related posts

Ngritja e pagës minimale ndikoi në rritjen e pagës mesatare në Maqedoni

dritatv

Kotzias viziton Shkupin me paketën e “kompromisit” për emrin

dritatv

Virusi i Nilit Perëndimor/ Shtohen rastet në Greqi, raportohen 11 viktima

dritatv

Leave a Comment