BALLKANI

Aksident në Austri, të plagosur shtetasit nga Maqedonia

Spread the love

Disa persona u plagosën në aksidentin që ndodhi si pasojë e përplasjes së një autobusi nga Maqedonia dhe një kamioni në afërsi të Linzit të Austrisë.

Sipas Kryqit të Kuq austriak, dy udhëtarë të autobusit nga Maqedonia u plagosën rëndë, gjashtë të tjerë pësuan lëndime të lehta, ndërsa udhëtarët e tjerë kanë kaluar pa pasoja.

Edhe Ministria e jashtme e Maqedonisë konfirmoi aksidentin dhe shtoi se janë në kontakt të vazhdueshëm me autoritet austriake.

Sipas policisë austriake, aksidenti ndodhi kur autobusi nga Maqedonia ndaloi për shkak të një defekti dhe u përplas nga kamioni, që transportonte lëndë drusore./Top Channel/

Related posts

Vrasja e biznesmenit grek/ Publikohen fotot e bandës me shqiptarë

dritatv

Taksa 100%, rriten çmimet ushqimore në Serbi

dritatv

Gjykata Themelore shkarkon kreun e BFI-së, emëron udhëheqës të ri

dritatv

Leave a Comment