SHQIPERIA

Aksident i rëndë në Tiranë/ Vdes pasagjerja, në gjendje të rëndë shoferi

Spread the love

Një aksident me vdekje dhe plagosjen e një personi ka ndodhur paraditen e kësaj të diele në Tiranë.Burime nga policia bëjnë me dije se në rrugën dytësore Vorë-Tiranë një furgon që shërbente për transport mallrash me drejtues shtetasin A.K.,rreth 28 vjeç ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga duke u përplasur me bordurën e rrugës.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë pasagjerja e mjetit, e cila prej dëmtimeve të rënda të shkaktuara nuk është identifikuar, ndërsa drejtuesi i mjetit ndodhet në spital nën kujdesin mjekësor. Mësohet se gjendja shëndetësore e 28-vjeçarit është kritike për jetën. Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave dhe shkakut të aksidentit.

Top Channel

Related posts

Rama: Ndoshta do të talleni, por këtë vit kemi punësuar mbi 28 mijë persona

dritatv

Në “sitën” e Vettingut zv.prokurori i Prokurorisë së Korçës

dritatv

Kreu i Kushtetueses Bashkim Dedja më 8 qershor përballë vettingut

dritatv

Leave a Comment