Aksident i rëndë në Greqi, vdes shqiptari, rëndë shoku i tij

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Greqi, me pasojë vdekjen e një 40-vjeçari shqiptar. Mediat fqinje raportojnë se ngjarja ka ndodhur në kryqëzimin e Sarakina, në Trikala.

40-vjeçari shqiptar ka qenë duke drejtuar mjetin me shpejtësi të lartë, kur është përplasur me një shtyllë elektrike. Përplasja ka qenë fatale për shqiptarin, i cili ka humbur jetën në vend, ndërsa mjeti është shkatërruar plotësisht.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat policore, ambulanca dhe zjarrfikëset, duke nxjerrë me vështirësi nga makina trupin e pajetë të shqiptarit.

Gjithashtu, nga përplasja e fuqishme ka mbetur i plagosur rëndë dhe shoku i viktimës, me të cilin udhëtonte në mjet, që është një tjetër shqiptar rreth 40 vjeç.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Niseni ditën plot energji – smoothie me karrota, pjepër e nektarinë!

Mëngjesi juaj do jetë më shëndetshëm dhe plot energji me një smoothie me karrota. Ky përpunim ka shumë pak përbërës dhe ju merr vetëm disa...

Thaçi-Luginës: Nuk i’u dua vetëm unë, ju do edhe Ramushi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u ka hekur dilemat përfaqësuesve të Luginës së Preshevës se nuk mungon edhe "dashuria" e kryeministrit  të Kosovës, Ramush...

Pagat e larta, mbi 2 milionë lekë në vit vetëm 1.3% e të punësuarve

Vetëm 1.3 për qind e të punësuarve në Shqipëri kanë pagë më të lartë se sa 2 milionë lekë në vit. Shifra, e cila...

Së fundi

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz janë ekzaminuar...

Si të Përgatisni Reçelin e Kumbullave në Dy Mënyra

Në doni të ëmbëlsoni veten apo më të dashurit tuaj apo në doni një gosti të veçantë për miqtë përgatisni reçel me kumbulla. Të freskëta...

Basha : Po rivriten nga qeveria ortake e krimit të organizuar. Gjaku dhe sakrifica sublime e tyre nuk do të shkojë dëm!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kujton 4 efektivët e Policisë të vrarë në krye të detyrës Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj dhe...