Aksident i rëndë/ Makina përplas për vdekje këmbësorin në Prezë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Prezë. Një automjet ka përplasur për vdekje një këmbësor, rreth 60 vjeç, identiteti i të cilit ende nuk bëhet me dije. Policia ka shoqëruar drejtuesin e automjetit, shtetasin me iniciale A. L për veprime të mëtejshme hetimore.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 16:56 në fashtin Prezë, Vorë automjeti me drejtues shtetasin A. L ka aksidentuar një këmbësor ende të paidentifikuar rreth 60 vjeç.Si pasojë e demtimeve të marra këmbësori ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i automjetit shtetasi A. L është shoqëruar në komisariat për veprime të mëtejshme hetimore.

Policia rrugore ndodhet në vendngjarje ku vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, si dhe identifikimin e trupit të pajetë.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Suedia për masakrën në Gaza: Amerika ka një përgjegjësi të madhe

Ministrja e Punëve të Jashtme e Suedisë, Margot Wallström, në lidhje me masakrën e Izraelit në Gaza, tha se "Në ngjarjet ku të paktën...

Fitonin milionat nga kreditë, skema e “zhvatësve”te fondacioni Besa

Policia e Tiranës vuri sot në pranga shtatë persona dhe një tjetër e shpalli në kërkim. Ata dyshohen se përmes skemave të kredive fiktive,...

Gjykata Kushtetuese/ Dy emra për një post, betohet para Presidentit Marsida Xhaferllari

Betohet para Presidentit Marsida Xhaferllari, emri i së cilës nuk u pranua nga Kuvendi, që zgjodhi Arta...

Së fundi

Lajmet dt: 05 / 08 / 2020

https://youtu.be/3HFTOVxGm-A 181 infeksione të reja me koronavirus jane shenuar gjate 24 oreve te fundit ne zvicer. Zyra Federale e Shëndetit Publik ka raportuar se numri...

Zemaj i bie pishman, e anulon vendimin e djeshëm për rregullimin e çmimit të barnave

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj sot është takuar me përfaqësues të Odës së Farmacistëve të Kosovës, të Shoqatës Farmaceutike të Kosovës, të Shoqatës së...

MSh: Humbin jetën 6 pacientë, 139 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot se janë 139 raste të reja të prekura nga Covid 19, ndërkohë që kanë humbur jetën 6 pacientë, duke...