SHQIPERIA

Ahmetaj urdhëron tatimet: Mos gjobisni biznesin e vogël

Spread the love

 

 

Ministri i Financave Arben Ahmetaj në një letër dërguar administratës tatimore i kërkon të mos aplikojnë gjoba për bizneset e vegjël që hyjnë në pragun e TVSH, për gabimet në deklarim, për një periudhë 6-mujore nga fillimi i deklarimit, pra deri në dhjetor.

 Në letër ai i kërkon që administrata tatimore të informojë dhe shpjegojë me korrektesë çdo tatim pagues që preket nga ulja e pragut të TVSH-së, për të garantuar kuptueshmëri sa më të gjerë të procesit dhe shmangien e parregullsive.

Top Channel

Related posts

Imami refuzon Bashën: PD dhe kryetari i saj në rënie të vazhdueshme

dritatv

Durrës, autobusi përplaset me dy automjete, dy të plagosur

dritatv

Kukësi sërish në protestë për 11 të arrestuarit e protestës

dritatv

Leave a Comment