Agolli mbyll pas 9 vitesh bashkëpunimin me Karabakun

Ish-kapiteni kuqezi, Ansi Agolli është në prag të mbylljes së karrierës së tij futbollistike te skuadra e Karabakut, në Azerbajxhan, me të cilën është aktivizuar për 9 vite.

Mbrojtësi 36-vjeçar, i cili është aktivizuar vetëm 7 ndeshje këtë sezon, njoftohet nga një faqe e tifozerisë së skuadrës azere se do të mbyllë bashkëpunimin në fundin e këtij kampionati, megjithatë kjo nuk do të thotë edhe mbyllja e karrierës së Agollit.

Edhe pse ende jo zyrtarisht, të gjitha gjasat janë që ky lajm të jetë i vërtetë. Të shumta kanë qenë zërat, si dhe dëshira e vet futbollistit, që ta mbyllë karrierën në futbollin e luajtur te skuadra ku e filloi atë, te Tirana në vitin 2000.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Regjistrohet ndotje e lartë e ajrit në Shkup, Tetovë, Kumanovë e Manastir

Megjithëse e përcollëm vitin 2017, sërish ndotjen e kemi trashëguar edhe në vitin 2018. Në rajonin e Shkupit është regjistruar sërish nivel i lartë i...

Magji e Dzekos, Roma merr 3 pikët ndaj Torinos

Fiton Roma 1-0 ndaj Torinos, falë një goli të mrekullueshëm të Edin Dzekos në minutën e 89. Filloi me 90 minuta shumë intensive kampionati i...

Truk i sigurt: Qitni pak kripë në kafe dhe përmirësoni shijen e saj

Nëse keni vendosur të hiqni orë nga qumështi në kafe, apo thjesht dëshironi të theksoni shijen e pijes së preferuar, provoni këtë...

Së fundi

Bylykbashi: Duke nisur nga sot, “gjendja e fatkeqësisë natyrore” dhe masat janë antikushtetuese

Me anë të një statusi në “Facebook”, ish-deputeti i PD Oerd Bylykbashi shprehet se që nga dita e sotme e Fiter Bajramit, “gjendja e...

Reagon Policia e Shtetit ndaj sistemit TIMS jashtë funksionit

Policia e Shtetit ka reaguar pas një lajmi, se është dëmtuar sistemi TIMS dhe nuk funksionon. Në lidhje me ngjarjen Policia sqaron se “Në datë...

Çavuşoğlu: Solidariteti me Afrikën, më i nevojshëm se kurrë më parë

"Kushtet e papara të shkaktuara nga pandemia COVID-19 në gjithë botën e bëjnë solidaritetin e simbolizuar nga Dita e Afrikës edhe më të rëndësishëm...