BOTA

Afganistan, tre policë të vdekur në një sulm ndaj një hoteli

Spread the love

Së paku tre policë kanë humbur jetën, ndërsa dy të tjerë janë plagosur gjatë një sulmit të talebanëve në rajonin Badgisa, në perëndim të Afganistanit.

Nasrat Rahimi, zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Brendshme të Afganistanit, deklaroi për AA se është kryer sulm në qendrën Kale-i Neva.

Ai konfirmoi se talebanët hynë në hotel në qendër të qytetit dhe filluan të qëllojnë nëpër njerëz.

Abdul Gafur Melikzey, guvernator i Badgisa, tha se kanë humbur jetën tre policë, ndërsa dy të tjerë janë plagosur.

Talebanët njoftuan se në rrjedhë është lufta me pjesëtarët e forcave të sigurisë.

Related posts

Presidenti Erdogan bisedë telefonike me kryeministrin pakistanez

Kelment Baci

Terroristi që vrau 40 besimtarë në Zelandë e filmoi ngjarjen (Video)

dritatv

Sulm vetëvrasës në Kabul, gjashtë persona të vdekur

dritatv

Leave a Comment