95-vjeçarja zvicerane shpëton nga koronavirusi

Një 95-vjeçare është kthyer në shtëpi, pasi i ka mbijetuar virusit COVID-19.

Gertrude Fatton ka thënë se është trajtuar në një dhomë izolimi dhe në një moment kishte refuzuar t’i jepej oksigjen për të lehtësuar frymëmarrjen e saj.

“Në këtë moshë nuk më duhet më oksigjeni.

E kam jetuar jetën, më lejoni të shkoj në paqe”, u thashë, ka treguar Fatton.

Pas një javë trajtimi me antibiotikë dhe klorokinë mjekësore, ajo ka thënë se është këndellur.

Ajo ka rrëfyer se nuk ka pasur probleme të mëhershme, porse para dy javësh nisën simptomat e virusit.

Në Zvicër kanë vdekur 197 persona, ndërsa 12 mijë e 161 janë infektuar nga koronavirusi

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Qendra e Studentëve në Prishtinë caktohet si hapësirë karantine

Qeveria e Republikës së Kosovës ka marrë vendim për caktimin e Qendrës së Studentëve në Prishtinë si hapësirë karantine. Sipas këtij vendimi, personat për të...

Bastet, Rama: Nuk do të ketë asnjë lloj monopoli!

Kryeministri Edi Rama u ka dërguar një mesazh anëtarëve të Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, ku siguron se bastet do të mbyllen në 31 dhjetor...

Këshilla si të keni një zemër të shëndetshme

Disa këshilla si të keni një zemër të shëndetshme. Zemra është e ndryshueshme. Ajo dëshiron ta doni dhe të jetë e dashur, por shpesh herë...

Së fundi

Kina kërcënon Shtetet e Bashkuara për Hong Kongun

Kina kërcënoi të hënën se do të ndërmarrë kundërmasa ndaj Shteteve të Bashkuara nëse ndëshkohet për planet për të vendosur një ligj të ri...

I pastër në të trija shtyllat e Vettingut, konfirmohet në detyrë komandanti i Gardës

Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit ka konfirmuar në detyrë komandantin e Gardës së Republikës, Gramoz Sako. Sako iu nënshtrua ditën e sotme procesit të Vettingut,...

Theu karantinën, 4 muaj burg për 27 vjeçarin

Një 27 vjeçar është dënuar me 4 muaj burg në Korenë e Jugut, pasi theu rregullat e karantinës. Ky është dënimi i parë më...